Моряки з України знаходилися у рейсі в Африці, де вони і могли підхопити малярію. Таку інформацію сповіщає ЦГЗ МОЗ.
В Одесі на початку травня випадок інфікування малярією підтвердили у 43-річного чоловіка. Зазначається, що протягом останніх 5 місяців він працював капітаном на морському судні, яке здійснювало перевезення до портів Анголи. Чоловік звернувся до приватної медустанови та скаржився на гіпермермію, головний біль, озноб, пітливість. Вже наступного дня його стан здоров’я погіршився та чоловіка перевели до реанімаційного відділення міськлікарні. Наразі хворому проводять специфічне лікування, бо малярію у нього підтвердилась лабораторно.
Також в Одеській області стався летальний випадок через малярію. 31-річний чоловік знаходився у рейсі 6 місяців на борту судна, де працював на посаді кухара. Корабель курсував до країн Африки (Сенегал, Кот-д’Івуар, Конго). У ЦГЗ наголосили, що чоловік під час перебування у рейсі не одержував протималярійних препаратів.
«На тому ж судні перебували шестеро моряків – громадян України, та всі одночасно повернулися до України. Так, з’ясувалося, що ще двоє з них захворіли на малярію та госпіталізовані до лікувальних закладів у Херсоні та Миколаєві», – сповістили у Центрі
Зазначається, що моряк у Херсоні звернувся за меддопомогою тільки на 7 день після хвороби, коли йому стало відомо, що у двох колег по судну виявили малярію, а один загинув. Чоловік госпіталізований у тяжкому стані, діагноз підтвердили лабораторно.
У ЦГЗ підкреслили, що ще одного моряка направили на обстеження, а з 2 іншими наразі немає зв’язку. Також зазначається, хіміопрофілактику проти малярії під час знаходження в рейсі не робили
Ще один випадок завезеної тропічної малярії наприкінці квітня стався у Херсоні. Тоді захворювання діагностували у 35-річного чоловіка. Він працював старшим помічником капітана на кораблі, який здійснював рейси з Грузії до країн Африки та Азії. Повідомляється, що він також не приймав профілактичні препарати від малярії.