Вакцинація новонароджених дітей від гепатиту В допомагає уникнути розвитку інфекції у дитини і є єдиним надійним захистом від цієї хвороби. У ЦГЗ зазначають, що у більшості випадків (95%) гепатит В стає хронічною хворобою та вражає печінку, викликаючи цироз або рак.
Також під час вагітності інфікована жінка має високу вірогідність передати це захворювання дитині внутрішньоутробним шляхом. Вірусний гепатит В є невиліковним захворюванням та вимагає пожиттєвого прийому ліків.
Попередити гепатит B можна за допомогою вакцинації
У 2002 році в Україні почали проводити вакцинацію дітей від гепатиту В. У громадян до 2002 року народження здебільшого відсутнє щеплення від цієї хвороби. Слід зазначити, що проводити вакцинацію від гепатиту В можна і у дорослому віці.
Повний цикл вакцинації від гепатиту В для дітей складає 3 щеплення до першого року життя. В Україні дитяча вакцинація від гепатиту В здійснюється на безоплатній основі.
В країні наявні вакцини для профілактики вірусного гепатиту А та вірусного гепатиту В. Також створена експериментальна вакцина проти гепатиту Е, яка наразі знаходиться на стадії клінічних випробувань.
Ризики хронічного перебігу гепатиту B
Високий ризик тяжкого перебігу інфекції мають люди, у яких наявні хронічні ураження печінки (інфекційного та неінфекційного характеру). Таким особам необхідно робити щеплення проти гепатиту А та проти гепатиту В.
У ЦРЗ наголошують, що імунізація під час епідемії коронавірусної інфекції є безпечною. Фахівці нагадують, що переривання планової вакцинації навіть на короткий період може спричинити появу спалахів вакцинокерованих інфекцій.