У місті реанімації в госпітальних базах, де лікують пацієнтів з коронавірусом, завантажені на 100%. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Чернівецької облдержадміністрації.
Також багато хворих у відділеннях міських медзакладів Чернівців. Так, у міських лікарнях № 4 та № 3 ліжка заповнені на 100% і 93% відповідно. Про це стало відомо 31 жовтня під час засідання обласної комісії з ТЕБ та НС.
За даними директора Департаменту охорони здоров‘я Чернівецької ОДА Олега Чорного, напередодні засідання в регіоні госпіталізували 169 пацієнтів. За його словами, високі показники в області були й раніше, але така цифра зависока для вихідного. Крім того, щодня збільшується завантаженість медзакладів. Також під час засідання комісії йшлося про випадки порушення карантинних правил. Повідомляється, що робочі групи, які працюють в області, вже обстежили 303 об’єкти. «27 осіб притягнули до адміністративної відповідальності. 75 буковинцям надали відповідні рекомендації», – повідомили в Чернівецькій ОДА.
Підписатися на телеграм-канал Вашого здоров’я.
Тим часом у столиці до вже до готових 6 тисяч ліжок для ковідних пацієнтів готові розгорнути ще 5,5 тисячі. Про це повідомив міський голова Києва Віталій Кличко, пише Радіо Свобода. Він запевнив, що міська влада готувалася до осінньої COVID-хвилі, але можливості додаткового збільшення місць для хворих не безмежні.
«Можу сказати, що ми збільшили кількість ліжок до 6 тисяч в наших лікарнях. Якщо потрібно буде, ми готові ще розгорнути 5,5 тисячі. Але більше ми не зможемо», – сказав міський голова. За його словами, деякі політики кажуть, що готові розгорнути шпиталі. Кличко підтвердив готовність приймати пацієнтів у Палаці спорту чи у Виставковому центрі, однак вказав на нестачу медпрацівників: «Готові то готові, але ключове питання: де ми візьмемо лікарів?».
За словами Кличка, у столиці є найбільша кількість апаратів ШВЛ – 500, киснем забезпечні 95% ліжок. Він запевнив, що в достатній кількості закуплені всі препарати, костюми, маски, дезінфектори, проте підтвердив, що є невеликі проблеми з киснем, тому що «зараз всі потребують кисню набагато більше, ніж у минулій хвилі в кожній із лікарень». Кличко підкреслив: «переконаний в тому, що ми з цим викликом також зможемо впоратися».
Раніше ми писали, що лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська засудила пропозиції колег, які закликали не надавати медичну допомогу людям без протиковідного щеплення.
Тим часом у Всесвітній організації охорони здоров’я попереджають про появу нового вірусу, який навряд чи вдасться стримати.