Невдовзі у Кам’янському на Дніпропетровщині відкриється медичний центр, де буде усе необхідне устаткування для коронарного стентування артерій та єкстренної допомоги при інсультах та інфарктах.
За словами Юлії Манаєнкової, яка очолює управління охорони здоров’я міської мерії Кам’янського, у 2019-2020 роках до міста має надійти ангіограф. За його допомогою медикам вдається швидко та точно вирішити, чи потрібна операція просто зараз, чи ні. У цьому ж центрі відбуватимуться малі реперфузійні операції – встановлення стентів та кліпування мітрального клапану за гострої серцевої недостатності тощо, розповідає начальник управління охорони здоров’я.
Поки що на Дніпропетровщині є лише два центри, в яких можна зробити ці операції: у Дніпрі та у місті Кривий Ріг. І, якщо у Кам’янському з людиною трапляється інфаркт або інсульт, її доводиться транспортувати до Дніпропетровського обласного діагностичного центра. На це втрачається дорогоцінний час, в який важливо надати дієву допомогу хворому, щоби уникнути ускладнень.
Нове устаткування, що з нетерпінням очікують у Кам’янському прийме лікарня швидкої допомоги. Тут працюють досвідчені лікарі та вже підготовлено приміщення для нового центру.
Усього у рамках державної програми боротьби з інфарктами в Україні за три роки відкрито понад 40 реперфузійних центрів, в яких рятують хворих із гострими інфарктами. Вартість одного ангіографа становить понад 20 мільйонів гривень. Значну частину видатків фінансує держава. Частина коштів надходить з місцевих бюджетів. За кошти центрального бюджету закуповуються також стенти.
Як повідомляє Асоціація інтервенційних кардіологів України, завдяки реалізації держпрограми показник смертності від гострої серцевої недостатності знизився утричі: приблизно з 12% до 4%. У державному бюджеті на розвиток мережі реперфузійних центрів у 2017-2019 роках було передбачено 450 млн. грн., по 150 мільйонів гривень щорічно.
За даними статистики кожного року в Україні відбувається близько 20 тисяч інфарктів міокарду.
Джерело: Событие