У канадській провінції Нью-Брансвік були виявлені 43 жертви пріонного захворювання. У ЗМІ повідомили, що у найближчих містах проявів хвороби не зафіксували.
Перший випадок інфікування стався ще в 2015 році, але через роки, хвороба так і не отримала назву. За симптоматикою захворювання має спільні риси з хворобою Крейтцфельдта-Якоба, яка відноситься до смертельних недугів. Відомо лише, що збудниками недуги є пріони. При взаємодії з білками відбувається інфікування клітини, яка надалі гине. Лікарі спростовують версію схожості нового захворювання з усіма відомим коров’ячим сказом.
Відповідно до статистичних даних, протягом 5 років будо офіційно зареєстровано 38 випадків зараження, 8 випадків – не підтверджені; 5 осіб вже померло, повідомляє CBC. Лікарі заявляють, що стикаються з цим захворюванням вперше. Всі хворі знаходяться приблизно в одній віковій категорії – до 60 років. Крім цього, всі пацієнти скаржаться на мігрень, проблеми з пам’яттю, втрату зору і галюцинації.
Медики стверджують, що захворювання не відноситься до низки спадкових, при цьому вони вважають, що можливість заразитися виникає під час прийому їжі. Доктор Ніл Кешман, який кілька років присвятив вивченню пріонних хвороб вважає, що причиною появи недугу міг стати токсин. Слід зазначити, що найчастіше він міститься в специфічних морепродуктах.