У Ковельській лікарні вдруге здійснили пересадку серця та в сьомий раз – трансплантацію нирки

428

Лікарі Ковельського МТМО за підтримки кардіологів з Київського інституту серця під керівництвом Бориса Тодурова 3 лютого 2020 року провели трансплантацію серця та нирки. За інформацією головного лікаря Олега Самчука, операції пройшли добре, пацієнтів очікує реабілітація.

Вже другу операцію з трансплантації серця здійснила бригада лікарів-кардіологів з Київського інституту серця разом з ковельськими колегами під керівництвом заслуженого лікаря України Бориса Тодурова. Крім того лікарі Ковельського МТМО провели вже сьому операцію з пересадки нирки власними силами. Саме цей медичний заклад першим серед районних лікарень в Україні провів пересадку нирки ще в листопаді минулого року.

Міський очільник Ковеля Олег Кіндер висловив щиру подяку та привітав лікарів.

«Завдяки таким великим людям стали можливими у нашому невеликому місті такі надскладні операції», – сказав він.

Прокоментував успіхи місцевих лікарів і Борис Тодуров, зазначивши, що подібні операції стануть визитівкою Ковельського МТМО.

«Сьогодні Ковель зазвучав по-іншому. Вас уже знає вся Україна. Це місто, в якому роблять високотехнологічні операції. У Києві зараз не проводять трансплантацію, а в Ковельській лікарні це відбувається», – зазначив Тодуров.

Керівниця громадської організації «iDonor» Ірина Заславець на власній сторінці у соціальній мережі Facebook також розповіла про пацієнтів, які завдяки операціям отримали другий шанс на життя.

Ними виявилися двоє чоловіків. Святославу зробили операцію з пересадки серця. Чоловіку 59 років, він працював водієм «швидкої» та переніс 2 інфаркти, один з яких стався на робочому місці. Його порятунком стала трансплантація серця.

«Інший пацієнт – Дмитро. Йому – 40. Він військовий на пенсії, який вчить дітей рукопашного гопака, очолює національно-патріотичний центр «Волинська Січ». Два роки Дмитро був на гемодіалізі. У надії отримати донорський орган об’їздив багато міст. І розповів, що навіть уявити не міг, що так пощастить вдома, у Ковелі», – написала Заславець.

Життя двох чоловіків вдалося врятувати завдяки 42-річному колишньому військовому, що став донором. Після смерті чоловіка від інсульту його близькі одразу погодилися дати згоду на донорство. Лікарі розповідали, що дружина, сестра та мати померлого одразу погодилися на такий крок, бо прагнули, щоб після смерті їхня рідна людина продовжила жити.

Джерело: Сайт Ковельської міськради та facebook-сторінка Ірини Заславець

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я