У китайському місті Шанхай вже більше 1000 наркозалежних пройшли реабілітаційну програму, розроблену з використанням технології віртуальної реальності (VR).
Як передає агентство «Сіньхуа», яке посилається на дані місцевого судового департаменту, після проходження 8-місячної програми, у 70% з її учасників послаблювалося бажання вживати наркотики.
За допомогою системи віртуальної реальності, людині показують кілька типових сценаріїв при вживанні наркотиків. Інфрачервоний пристрій відстеження погляду, яким оснащений шолом VR, здатний виявити, на що і як довго людина дивиться, фіксуючи інтерес користувача.
Відзначається, що VR-система імітує сцени, пов’язані з наркотиками, для того, щоб зібрати дані про психологію наркозалежних і надати їм допомогу при реабілітації. При цьому вона одночасно записує їх біологічні дані, такі як пульс, теплопровідність шкіри та інше.
Після визначення потреби в наркотиках, зображення VR-системи автоматично перемикаються на сцени, що показують негативні наслідки вживання цих препаратів, пов’язані із захворюваннями, руйнуванням сім’ї, самогубством. Це викликає душевний дискомфорт і подальшої огиду до наркотиків.
При цьому іноді VR-система показує природні пейзажі, щоб наркозалежні могли заспокоюватися, краще регулювати свої емоції і в підсумку поступово відмовитися від наркотиків.
Джерело: South China Morning Post