У Києві пройшла церемонія вручення «Медичного Оскара»

1089

У п’ятницю, 9 серпня, у будівлі Національної філармонії України відбулася найбільш очікувана подія року для працівників медичної сфери, а саме – нагородження відзнакою «Орден Святого Пантелеймона».

Цьогоріч на вручення «Медичного Оскару» завітало близько 600 медичних працівників з усіх куточків України. За рахунком це уже третя церемонія, що відбувається під патронатом громадської організації «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги», хоча історія нагороди розпочалася ще у далекому 2009 році. Саме тоді Міністерство охорони здоров’я України запровадило відзнаку «Хрест Пантелеймона Цілителя».

Варто відзначити, що десять років по тому, відзнака трансформувалася із заохочувального призу в масштабну церемонію, що збирає під одним дахом кращих працівників медичної сфери, котрі за свою кар’єру прославилися неабиякою майстерністю, милосердям, чи навіть науковими розробками.

Зокрема, «Орден Святого Пантелеймона-2019» показав наступні результати:

  • У номінації «Найкращий лікар» перемогу здобув хірург-ортопед Іван Жердєв, котрий багато років поспіль завідує ортопедо-травматичним відділенням Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені І. І. Мечникова;
  • У категорії «Найкращий медичний працівник» відзнаку отримала медсестра з Києва Валентина Кодола (ТМО «Психіатрія») та одеситка Інна Моргун – операційна медсестра абдомінальної та невідкладної хірургії та колопроктології (ВМКЦ ПР);
  • Цьогорічним «Новатором охорони здоров’я» став харків’янин Олег Вирва, котрий завідує відділом кісткової онкології при «Інституту патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка НАМН України»;
  • «За досягнення в міжнародному співробітництві в охорони здоров’я» був відзначений Микола Тронько – директор «Інституту ендокринології та обміну речовин імені В.П. Комісаренка НАМН України»;
  • А як «Взірець служіння суспільству» був названий Сергій Костюк – завідувач відділення паліативно-хоспісної допомоги у Лебединській центральній районній лікарні.

Окрім власне ордену та сертифікату, переможці отримали грошову винагороду у розмірі 50 000 гривень.

Не лише п’ять вищезгаданих номінацій одержали своїх героїв. Так, починаючи з 2018 року була запроваджена нова номінація під назвою «Медаль Святого Пантелеймона». Її вручають молодим спеціалістам (віком до 35 років), котрі уже встигли завоювати любов пацієнтів та авторитет серед колег й відзначитися  таких напрямках, як: «лікарське мистецтво», «турбота та ласка до хворого» і «наукові розробки у медицині». На церемонії 2019 року вирішили продовжити цю традицію й відзначили Олексія Гудза – асистента кафедри хірургії Івано-Франківського національного медичного університету – як достойного молодого спеціаліста. Він переміг у номінації «За лікарське мистецтво». Медична сестра з міста Луцьк Оксана Гальчин, котра працює у терапевтичному відділенні №2 Обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання була відзначена «За любов і ласку до хворого». А «За наукові розробки в медицині» нагородили киянина Савосько Сергія – доцента кафедри гістології та ембріології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Крім того, номінанти отримали грошову винагороду у розмірі 10 000 гривень.

Не обійшлося і без сюрпризів. Так, цьогоріч Поважною Радою була затверджена ще одна категорія, котра має на меті виділити іноземних громадян, котрі посприяли розвитку української медицини. Нова номінація отримала назву «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України». Й уперше її отримав поляк Войцех Барг – практикуючий лікар і професор кафедри фізіології Вроцлавського медичного університету, та американець Вільям Новік – дитячий кардіохірург, директор, засновник благодійної організації William Novick Global Cardiac Alliance.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я