У Луцьку проводять надсучасні оперативні втручання

411

У Луцьку з допомогою сучасної ангіографічної системи Philips Allura Xper FD20 проводять лікування оклюзійно-стенотичних уражень периферійних артерій різного генезу.

Ангіографічна система Philips Allura Xper FD20

Ангіографічну систему вартістю 620 тисяч гривень закупили у 2018 році в рамках реалізації субпроекту Світового банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області». Нове обладання дозволяє побачити найдрібніші судини організму – від головного мозку, серця, нирок, печінки до верхніх кінцівок та нижніх кінцівок.

Щоб продемонструвати можливості нової апаратури, 27 вересня 2019 року на базі Волинської ОКЛ пройшла науково-практична конференція з елементами майстер-класу «Сучасні ендоваскулярні втручання в лікуванні оклюзійно-стенотичних уражень периферійних артерій різного генезу». В її рамках провели три операції з приводу оклюзійно-тенотичних уражень судин нижніх кінцівок. За ходом операції можна було спостерігати онлайн та задавати питання хірургічній бригаді.

Конференція з елементами майстер-класу «Сучасні ендоваскулярні втручання в лікуванні оклюзійно-стенотичних уражень периферійних артерій різного генезу»

Волинські лікарі вже проводили подібні операції на новітньому обладнанні, але раніше випадки були простіші. Для проведення майстер-класів зі столиці до Луцька прибули лікарі з Інституту хірургії та трансплантології імені Шалімова та з клініки «Феофанія».

«Такі операції нетравматичні і за день пацієнт може повертатися додому. Закупорення судин не можна вилікувати таблетками чи крапанням. Подальший розвиток патології загрожує ампутацією кінцівки. Схожих операцій в Україні проводиться ще дуже мало. Вагому роль відіграє сучасне обладнання. З його допомогою ми бачимо атеросклеротичну бляшку, на скільки вона перериває простір. Чи закриває його повністю чи перекриває 70-80% артерії. На цьому обладнанні видно протяжність цієї бляшки і як краще виконати операцію. Крім того, воно безпечне для хірургів, адже доза рентгенівського випромінювання мінімальна у порівнянні з попередніми аналогами», – відзначив завідувач відділення інтервенційної радіології No2 Волинської ОКЛ, судинний-хірург вищої категорії Юрій Легкодух.

Операція на судинах у Волинськії ОКЛ

У лікарні наголошують, що в зв’язку з великою кількістю пацієнтів, які потребують таких висококваліфікованих оперативних втручань, область потребує ще одного ангіографа відповідного рівня.

Петро Герасименко, спеціально для «ВЗ»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я