У МОЗ обговорили плани безперервного професійного розвитку

635

У Міністерстві охорони здоров’я України пройшла дискусія із запровадження планів безперервного професійного розвитку (БПР). Цей захід був продовженням відкритого діалогу з медичною спільнотою.

На обговоренні 18 листопада були присутні лікарі, делегати від закладів і факультетів післядипломної освіти, приватних провайдерів, департаментів охорони здоров’я, громадських організацій.

Під час заходу розглядались результати та аналізувались подальші кроки для впровадження БПР в Україні. МОЗ презентувало проект наказу «Про затвердження вимог до заходів безперервного професійного розвитку». «Гаряча» дискусія виникла з приводу майбутньої моделі фінансування.

Занепокоєння озвучили представники закладів післядипломної освіти, бо перехід від інституційного фінансування до монетизації виплат на БПР окремого лікаря має на меті скорочення видатків на їхнє утримання.

У моделі фінансування закладів післядипломної освіти у 2020 році відбудетеся низка змін. З 1 квітня 2019 фінансування БПР для лікарів буде проходити за гібридною моделлю: для 50% лікарів тимчасово збережено систему розподілу путівок на навчальні цикли у закладах вищої та післядипломної освіти, а для інших 50% – будуть монетизовані у розмірі близько 2 000 грн. У 2020 році 71 905 лікарів отримають «живі» гроші, які вони зможуть на власний розсуд витратити на виконання вимог БПР: сплатити за участь у заходах або покрити логістичні витрати.

Важливим є те, що загальний обсяг державного фінансування закладів післядипломної освіти, закладений для підготовки інтернів, аспірантів, докторантів та осіб із надання домедичної допомоги, залишиться незмінним. Зміни торкнуться лише грошей, які заклали на підвищення кваліфікації – на 37,5%. Слід зазначити, що вимоги БПР будуть обов’язковими для всіх лікарів, починаючи з 2020 року. Це збільшить в 5 разів потенційну аудиторію освітніх закладів.

«Цей виклик для керівників закладів післядипломної освіти є чудовою можливістю реалізувати власний потенціал в умовах демонополізованого ринку, запропонувавши нові та цікаві для лікарів освітні послуги», – сказала Младена Качурець, заступниця міністерки МОЗ.

Зоряна Скалецька також була присутня на обговорення. Керівниця МОЗ повідомила, що основним пріоритетним напрямком є збереження здоров’я та життя пацієнтів, томі усі зусилля мають бути спрямовані на досягнення цієї мети.

Надалі МОЗ обіцяє проводити такі відкриті консультації з медичною спільнотою, щоб напрацювати ефективні рішенні та продовжити реформи медосвіти в Україні.

Джерело: МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я