Про це заявила очільниця МОЗ Зоряна Скалецька на онлайн-зустрічі, яка була присвячена правам пацієнтів в Україні. Зміни стосуються, як, безпосередньо, самого відношення до людей з психічними розладами, так і сфери надання своєчасної психіатричної допомоги.
Скалецька сказала, що у цій сфері є часті порушення не тільки прав пацієнтів, але й прав людини. На її думку варто змінити ставлення держави до психічного здоров’я і надання психіатричної допомоги.
«Переглядатимуться питання, як і ким психіатрична допомога має надаватися, які мають бути стандарти. Знаю, що зроблено вже багато для переходу до більш філософського ставлення до цієї проблеми. Сподіваюсь, що і законодавчо, і нами в МОЗ буде переглянуто проблеми у наданні психіатричної допомоги. Щоб не було порушень у цій галузі. Це один з основних наших викликів, це стоїть у нас на контролі», – зауважила пані Скалецька.
На думку міністерки, слід брати приклад з цивілізованих країн світу, де людей з психічними розладами соціалізують у суспільстві. В Україні не має бути так, що людину можуть навмисно «закрити» у психіатричному закладі, або вигнати з нього без надання необхідної меддопомоги. Вона наголосила, що слід провести інспекції таких закладів з омбудсменом та представниками інших відомств.
Джерело: Укрінформ