У Міністерстві охорони здоров’я України розробили спеціальні критерії, за якими сформують спроможні мережі надання первинної, спеціалізованої та екстреної меддопомоги (ЕМД). Таке рішення ухвалили завдяки ініціативі Кабміну з формування єдиного плану розвитку на свій території України спроможних мереж надання соціальних послуг.
Згідно з новими критеріями, має збільшитися доступність медичної допомоги, а також:
- Скоротитися відстань між сімейнім лікарем та пацієнтом до 7 кілометрів.
- За 10 хвилин (у місті) має прибувати бригада ЕМД, за 20 хвилин – поза містом.
- Лікарня інтенсивного лікування має буди доступна пацієнта за 60 хвилин.
Це дозволить покращити якість та доступність меддопомоги для населення, а також допоможе більш ефективно використовувати бюджетні кошти. Створення відповідних умов для підготовки медзакладів первинної, вторинної меддопомоги та ЕМД, до функціонування в умовах управлінської та їх фінансової автономії у межах договорів з НСЗУ.
Розробка плану розбудови спроможних мереж закладів охорони здоров’я, так само, як і мереж надання інших соціальних послуг по всій Україні, проходила з урахуванням думки існуючих об’єднаних територіальних громад і ОТГ, які планують створити. Запровадження цього плану є важливим елементом для подальшої державної підтримки визначених закладів охорони здоров’я.
Формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я – це важливе завдання для досягнення мети МОЗ із забезпечення всебічного доступу до меддопомоги високої якості, яка ґрунтується виключно на доказовій медицині.
Джерело: МОЗ України