В Україні ризик тяжких побічних реакцій при імунізації від коронавірусу складає нижче одного відсотка при зроблених близько 4,7 млн щеплень. Про це повідомляє Державний експертний центр Мінохорони здоров’я на власній фейсбук-сторінці.
Фахівці оприлюднили дані щодо несприятливих подій після імунізації проти коронавірусної інфекції за віковими та гендерними критеріями.
В Україні станом на 26 липня введено 1 715 780 доз Comirnaty (Pfizer), 1 484 196 CoronaVac, 964 083 AstraZeneca, 499 720 CoviShield. Повідомляється, що ризик виникнення небажаних побічних ефектів після імунізації в країні знаходиться на рівні менше одного відсотка.
Найчастіше побічні реакції на вакцину AstraZeneca були у жінок та чоловіків у віці від 61 до 72 років.
Вакцина китайського виробництва CoronaVac спричинила побічні ефекти у жінок віком 46-60 років та чоловіків у віці 61-72 роки.
Препарат індійського виробництва Covishield викликав побічні реакції у молодих жінок від 31 до 45 років та чоловіків у віковій категорії від 46 до 60 років.
Побічні ефекти від вакцини проти коронавірусу Comirnaty (Pfizer) найчастіше спостерігалися у жінок та чоловіків у віці від 46 до 60 років.
Раніше у МОЗ заявили про побічні ефекти при вакцинації препаратом Covishield\AstraZeneca. До таких реакцій належить безсоння, головний біль, лихоманка та стомлюваність.
Нагадаємо, що науковці у США повідомили про нові побічні реакції після вакцинації від COVID-19. Американські вчені виявили, що м-РНК вакцини проти коронавірусу можуть викликати субепідермальні пухирі та бульозний пемфігоїд, які спостерігаються у людей похилого віку.