У МОЗ розповіли про покарання за підробку COVID-сертифікату

232

В Україні за підробку сертифікату про вакцинації лікарю може загрожувати до двох років обмеження волі та позбавлення права займатися медичною діяльністю. Про це повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю на каналі UA:Перший.

У МОЗ пояснили, чи можливо підробити паперовий COVID-сертифікат. Фото AFP.

В країні наразі немає специфічної статті, яка б регламентувала покарання за підроблення сертифікату вакцинації. Кузін пояснив, що покарання відбуватиметься за статтею про підроблення документів.

«Для лікаря це – від позбавлення права займатися медичною діяльністю до двох років позбавлення волі», – наголосив він.

Повідомляється, що в Україні вже відкрили понад 30 кримінальних проваджень за фактами підробки документів про щеплення, результатів ПЛР-тестувань. За деякими з них вже скоро будуть результати.

Нагадаємо, що у Міністерстві охорони здоров’я розробили законопроєкт щодо введення кримінальної відповідальності за фальшування довідок про COVID-вакцинацію.

Раніше стало відомо, що в Міністерство внутрішніх справ та Служба безпеки України відкрили близько 80 кримінальних справ через підроблення документів про імунізацію від коронавірусної інфекції.

Також повідомлялося, що у Києві СБУ виявила «бізнесмена», якій налагодив масштабну схему з підробки документів про щеплення від коронавірусу та результатів тестів методом ПЛР. Зловмисник встиг заробити п’ять мільйонів гривень на виготовленні фейкових документів.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я