У МОЗ розробили зміни до статистичного обліку захворюваності на COVID-19

546

МОЗ на громадське обговорення винесло проєкт наказу «Деякі питання епідеміологічного нагляду (спостереження) за поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

У МОЗ розробили зміни до статистичного обліку захворюваності на COVID-19

Відповідний документ МОЗ розробило для зменшення адміннавантаження на медпрацівників шляхом визначення умов, за яких форма первинної облікової документації №058/о «Екстрене повідомлення про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, незвичайну реакцію на щеплення», (далі –облікова форма №058/о), не подається у паперовому вигляді. Також зміни торкнулися й форми первинної облікової документації №060/о «Журнал обліку інфекційних захворювань» (далі – облікова форма №060/о) – відтепер її вести не треба.

Наразі епідситуація в Україні стає більш складною через поширення коронавірусної інфекції. Навантаження на медичну систему та медпрацівників збільшується через зростання числа інфікованих COVID-19.

Щоб підвищити ефективність протиепідемічних заходів для боротьби з поширення коронавірусу в країні, МОЗ врегулювало деякі нормативно-правові аспекти. Тепер облікову форму №058/о у паперовому вигляді не подають, а облікову форма №060/о – не ведуть.

Дане рішення допоможе забезпечити автоматизоване внесення відповідних медзаписів до е-системи охорони здоров’я та їх передачу до електронної інтегрованої системи спостереження за захворюванням. Це допоможу мінімізувати навантаження на двох медиків, які заповнюють та передають такі відомості на папері.

Через зростання числа випадків інфікування коронавірусом, обробка паперових форм займає більше часу та ресурсів. Це негативно впливає проведення епідрозслідування, сповільнюючи його, та вчасну самоізоляцію контактних осіб. Автоматизація роботи допоможе суттєво оптимізувати процес заповнення та обробки інформації та дозволить ефективніше проводити епідобстеження (розслідування). Це сприятиме більшій ефективності протиепідемічних заходів для протидії поширенню на території України COVID-19.

У МОЗ зазначили, що пропозиції та зауваження щодо проєкту акта можна подавати протягом 15 днів з дати публікації. Надсилати пропозиції можна у електронній формі або в паперовому вигляді за адресою: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601, Директорат з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров’я, тел.: (044) 253-33-31, (e-mail: [email protected]).

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я