Тести на виявлення COVID-19, що дають надшвидкі результати, можуть виявитися найменш точними. Такі дані наводять у новому дослідженні, яке провели в США. На можливість високого числа помилково негативних результатів вказують і серологічні дослідження.
Дослідники з клініки Клівленда протестували 239 зразків, які достовірно містили частки коронавірусу, за допомогою п’яти найбільш використовуваних тестів. Одним з випробуваних став тест ID NOW, який привернув загальну увагу через високу швидкість отримання результатів – менше 15 хвилин.
Але, як повідомляють дослідники, цей тест виявив вірус лише в 85,2% зразків, з чого слідує, що близько 15% є помилково негативні результати. Стаття ще не пройшла рецензування, але команда вже повністю впевнена в результатах дослідження.
За словами доктора Гері Прокопа, провідного дослідника і відповідального за тестування на COVID-19 в Клівлендській клініці, така точність недостатня. На його думку, тест на коронавірус повинен бути ефективний мінімум на 95%.
Ґрунтуючись на отриманих даних, в клініці перестали використовувати тести ID NOW, а також тест під назвою DiaSorin Simplexa (виявив коронавірус у 89,3% зразків) для скринінгу коронавірусної інфекції у пацієнтів.
На проблеми з тестуванням населення на COVID-19 вказують й інші дані. Представники округу Лос-Анджелес 20 квітня оприлюднили попередні результати дослідження, згідно з якими близько 4,1% дорослого населення території вже може бути заражені коронавірусом, що приблизно в 40 разів перевищує статистику підтверджених випадків.
Такі висновки були зроблені на підставі серологічних досліджень у 863 жителів округу, проведених фахівцями з Південно-Каліфорнійського університету. Таким чином, вірус, швидше за все, дуже широко поширюється від безсимптомних носіїв, а справжня летальність в даному регіоні від COVID-19 може виявитися нижче, ніж вважалося раніше, говорять фахівці.
Подібне дослідження в окрузі Санта-Клара нещодавно провели вчені Стенфордського університету. Відповідно до їхніх висновків, число заражених в цьому окрузі може перевищувати кількість офіційно підтверджених випадків COVID-19 в 50-85 разів. Однак це дослідження вже неодноразово критикувалося через помилки в методології та розмірі вибірки.
Джерело: NPR