Американські експерти представили п’ять варіантів подальшого поширення штаму «Дельта». Фахівці спрогнозували, коли захворюваність досягне піку та почне поступово знижуватися. Про це пише видання Medscape.Протягом декількох місяців штам «Дельта» поширився у більш ніж 98 країнах світу. У Центрах контролю та профілактики захворювань у США (CDC) заявили, що на «Дельта»-варіант припадає 93% всіх випадків коронавірусу.
Згідно з останніми даними CDC, в країні у всіх штатах зростає число госпіталізацій та смертей через штам «Дельта». Зазначається, що до 22 червня середнє число хворих за сім днів становило до 11 тис. осіб, вже 3 серпня воно зросло до більш ніж 85 тис.
Експерти у США озвучили п’ять ймовірних прогнозів щодо розвитку пандемії коронавірусу через штам «Дельта».
Один з найбільш оптимістичних сценаріїв назвав колишній керівник FDA Скотт Готліб в інтерв’ю CNBC. Він зазначив, що очікує зниження числа випадків захворювання через два-три тижні, тобто до 11 серпня.
Менш оптимістичний прогноз спаду захворюваності на штам «Дельта» дав головний фахівець зі стратегії здоров’я населення Вашингтонського університету, доктор філософії Алі Мокдад. Експерт повідомив, що «зараз для США пік захворюваності буде припадати на середину серпня». Він посилається на прогнози Інституту показників і оцінки здоров’я при Вашингтонському університеті. Мокдад прогнозує, що до середини вересня число смертей від COVID-19 у США досягне максимуму – близько однієї тисячі в день, а потім знизиться. Станом на 3 серпня щоденна смертність у США становила в середньому 371 випадок.
Доктор медичних наук, засновник і директор Науково-дослідного перекладацького інституту Скріппса в Ла-Хойя у Каліфорнії, головний редактор Medscape Ерік Тополь прогнозує, що у вересні США подолає пік «Дельта»-штаму.
«Я сподіваюся, що до того часу ми подолаємо цей пік «Дельти», – пояснив він.
Експерти Центру моделювання сценаріїв COVID-19, консорціуму дослідників з провідних установ, які консультуються з CDC, зауважили, що пандемія, викликана штамом «Дельта», буде неухильно зростати протягом літа та осені з піком в середині жовтня.
Слід зазначити, що деякі фахівці уникають оцінок та прогнозів, бо поки не розуміють, коли захворюваність на штам «Дельта» досягне піку. Старший науковий співробітник Центру безпеки здоров’я Джонса Хопкінса, доктор медицини Амеш Адаля зауважив, що «неясно, коли ми побачимо пік Дельти». Він прогнозує зниження захворюваності, оскільки «більше людей заражаються і розвивають природний імунітет».
Повідомляється, що прогнози базуються на різних сценаріях від найбільш вірогідного до найгіршого. Фахівці зазначили, що на прогнози можуть вплинути такі фактори, як поведінка людей, введення карантинних обмежень та рівень вакцинації.
Нагадаємо, що штам «Дельта» підвищує поріг колективного імунітету через свою контагіозність майже до 90%.
Раніше у CDC заявили, що варіант коронавірусу «Дельта» заразний, як вітряна віспа.