Вчені Оксфордського університету досліджували використання вакцини виробництва Pfizer для отримання більш високого імунітету від коронавірусної інфекції, повідомляє Reuters.За даними видання, науковці «Оксфорда» провели дослідження використання вакцини Pfizer, щоб розробити стратегію вакцинації проти «Дельта»-варіанту вірусу SARS-CoV-2.
Так, вчені виявили, що тривалий проміжок часу між першою і другою дозами вакцина Pfizer призводить до більшої кількості антитіл. Водночас одна доза препарату дає невелику кількість антитіл.
Автори дослідження запевняють, що рівні нейтралізуючих антитіл проти варіанту «Дельта» були погано індуковані після одної дози, і не підтримувалися протягом інтервалу перед другою дозою.
Також науковці стверджують, що після двох доз вакцини рівні нейтралізуючих антитіл були вдвічі вище після більш тривалого інтервалу дозування в порівнянні з більш коротким інтервалом дозування.
Зазначається, що нейтралізуючі антитіла відіграють важливу роль в імунній системі проти COVID, але не в цілому, оскільки Т-клітини також відіграють певну роль.
Дослідження показало, що загальні рівні Т-клітин були в 1,6 раза нижче при тривалій перерві між дозами на 3-4 тижні, але більш високу частку становили «допоміжні» Т-клітини з довгою перервою, які підтримують довгострокову імунну пам’ять.
Автори впевнені, що будь-який режим дозування викликає сильну відповідь антитіл і Т-клітин. Результати дослідження підтверджують, що для забезпечення повного захисту від «Дельта» потрібна друга доза, але її відстрочка може забезпечити більш міцний імунітет.
Зазначається, що у дослідженні взяли участь 503 медичних працівників.
Нагадаємо, що в середині липня фармкомпанії Pfizer і BioNTech заявили про старт розробки оновленої вакцини, яка дасть максимальний захист проти штаму«Дельта».