У Великій Британії 10% лікарських засобів прописують без потреби

22

Нове дослідження, проведене главою фармацевтичного департаменту Міністерства охорони здоров’я Великобританії Кейт Рідж, показало – 10% лікарських засобів в країні прописуються без потреби. Уряд прийняв доповідь до уваги і буде реформувати систему призначення препаратів, пише Фармвестник.  
Згідно з Національним звітом щодо огляду надмірного призначення, 15% населення Великобританії приймає п’ять більше ліків в день, а кожне п’яте відвідування медзакладів серед людей від 65 років пов’язане з побічними ефектами від лікарських засобів. Зазначається, що деякі препарати, призначенні для зниження артеріального тиску, можуть нести ризики для слабких і літніх осіб.

Королівське фармацевтичне товариство схвалило звіт, заявивши, що фармацевти по всій країні працюватимуть спільно з пацієнтами та суспільством, аби зменшити шкоду, яку принесло надмірне призначення ліків. 

«Ліки приносять людям багато користі, і цей звіт абсолютно не про те, щоб позбавити людей лікування або догляду там, де воно ефективно. Але вони також можуть завдати шкоди і прийматися даремно», – підкреслила Кейт Рідж.

У свою чергу, уряд Великобританії заявляє про намір призначити нового очільник клінічної програми за призначенням ліків, якій буде курувати програму, розраховану на три роки. Її метою стане поліпшення практики призначення лікарських препаратів в масштабах країни.

Крім того, в країні планують запровадити спільне прийняття рішень лікарів і пацієнтів про початок або припинення прийому препаратів. Також зроблять упор на ефективне використання даних і цифрових технологій, таких як електронні медичні записи, для виявлення і розв’язання проблеми призначення непотрібних засобів.

Інші заходи будуть включати заохочення лікарів розглядати альтернативні методи лікування, які можуть бути більш ефективними. Крім того, буде поліпшуватися доказова база для відкликання призначень невідповідних ліків, а лікарям загальної практики також дадуть можливість оскаржувати і змінювати рецепти, видані в лікарнях.

Слід зазначити, стало відомо, що українці витрачають на лікарські засоби від 200 до 500 гривень щомісячно.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я