Представниця Всесвітньої організації охорони здоров’я Маргарет Харріс повідомила, що більшість людей, які заразилися COVID-19, скаржилися на гіпертермію та лихоманку.
За словами Харріс, люди прокидалися вночі з температурою вище 38 градусів, а також скаржилися на лихоманку та сплутану свідомість. Саме таку початкову симптоматику вказували люди, у яких виявили COVID-19.
Також вона зазначила, що такі симптоми були характерні для 90% інфікованих людей.
Медики Італії, США та Китаю також повідомили, що коронавірусна хвороба має ще одне тяжке ускладнення, окрім тяжких пошкоджень легенів. Аналіз статистики хворих на COVID-19 в цих країнах продемонстрував також, що велика кількість хворих внаслідок хвороби отримує пошкодження серця.
Медики відзначають, що нове ускладнення проявлялося навіть в тих хворих, що не мали проблем з диханням. У 1 з 5 пацієнтів відмічали тяжке ушкодження серця, що часто призводило до летальних наслідків. Відзначають, що симптом з’являвся навіть на ранніх стадіях захворювання.
Нові дані, на думку спеціалістів, мають змінити підхід лікарів до лікування навіть легких хворих на COVID-19. Вірус SARS-COV-2 прикріпляється до рецепторів в людських легенях, саме тому вони страждають найбільше в тяжких формах хвороби. Однак ті ж рецептори є і у серці, тому медики вважають, що вірус за тим же механізмом може вражати напряму серцевий м’яз. Відомо, що вірусні інфекції, зокрема коронавірус, можуть вражати серце за п’ятьма напрямами.
Зараз медики проводять додаткові дослідження, аби підтвердиит та дослідити механізм ураження серця вірусом SARS-COV-2, однак вже зараз зрозуміло, що якщо теорія підтвердиться, то висока смертність та швидкість протікання хвороби може пояснюватись комплексними ураженням важливих внутрішніх органів вірусом, що призводить до летальних наслідків.