Необхідність вивільнення фінансових ресурсів для відновлення економіки після пандемії змусила Євросоюз піти на скорочення бюджету охорони здоров’я. Це торкнулося й коштів, які планувалося направити на зниження хронічного дефіциту лікарських засобів, в т.ч. за рахунок репатріації фармвиробництва з країн Азії.
До 2027 року бюджет охорони здоров’я ЄС складе 1,7 млрд євро замість запланованих 9,4 млрд євро.
Країни ЄС протягом багатьох років стикалися з нестачею життєво необхідних лікарських засобів – вакцин та антибіотиків. Наразі Євросоюз докладає чималих зусиль для закупівлі препаратів для пацієнтів з COVID-19, які перебувають у відділеннях інтенсивної терапії. Таку інформацію повідомляє National Post.
Ситуація з дефіцитом ліків погіршилася ще більше через збої в постачаннях, оскільки на тлі пандемії багато країн заборонили експорт лікарських засобів з метою забезпечення потреб внутрішніх ринків. Положення ускладняється також і залежністю європейських фармкомпаній від поставок активних фармсубстанцій з Індії та Китаю.
Проте, не дивлячись на проблеми європейської фармгалузі, ЄС змушений скоротити витрати на охорону здоров’я в цілому з запланованих 9,4 до 1,7 млрд євро (80%) до 2027 року і перенаправити вивільнені кошти на відновлення економіки блоку після пандемії коронавірусу.