«Нова система державних закупівель лікарських засобів створить умови для участі в них великих українських та іноземних фармацевтичних компаній, — заявив Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі. — Ми усунули всі бар’єри, які не дозволяли великим компаніям — міжнародним і вітчизняним фармвиробникам — брати участь у тендерах і стимулювали появу посередників».
«Наше завдання — підтримати національного виробника. Водночас ринок вимагає балансу, за якого і міжнародні виробники зможуть безперешкодно працювати за прозорими правилами», — зазначив заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський.
Він додав, що сьогодні в Україні, згідно з інформацією Британського національного формуляра, виробляється близько 35% препаратів, імпортується — понад 34%. Частка взагалі відсутніх на ринку медикаментів — 32%. «Це означає, що є поле для діяльності як для вітчизняних, так і для міжнародних виробників», — наголосив чиновник.
Учасники вітчизняного фармацевтичного ринку переконані: в Україні назріла нагальна потреба в законодавчих нормативних змінах, оскільки виробникам і вистриб’юторам не вистачає чітких і зрозумілих правил, також заважає корупція і бюрократія. У МОЗ зазначають, що імпортозаміщення, локалізація виробництва для міжнародних партнерів, державно-приватне партнерство є прі-оритетними питаннями державної політики в медичній галузі.
За матеріалами прес-служби МОЗ України