Україна більше не пасе задніх у вакцинації від небезпечних захворювань

162

Україна взяла участь у Всесвітньому тижні імунізації, який проходив з 24 по 30 квітня. Країна змогла досягти помітних успіхів в охопленні рутинною вакцинацією дітей та підлітків, що чинить вплив на зменшення показників захворюваності на інфекційні хвороби. Саме це стало причиною того, що України виключили з переліку країн, що відстають за критерієм боротьби з дифтерією та кашлюком, і який вона очолювала разом з Екваторіальною Гвінеєю у 2016-2017 роках через розповсюдженість цих хвороб. Про це йдеться на офіційному сайті ЦГЗ.

Україна більше не пасе задніх у вакцинації від небезпечних захворювань

Зазначається, що 27 квітня відбувся круглий стіл, який був присвяченій українському тижню вакцинації.

«Вакцини об’єднують і роблять нас ближчими до здоров’я, до світу без пандемії та до сімей. Вони дійсно рятують життя», – таке умовне гасло обрали для старту широкого діалогу експертної спільноти стосовно того, як Україна протидіє не тільки розповсюдженню COVID-19, а й будує бар’єри проти поширення інших інфекційних хвороб.

У 2020 році в Україні найбільше фіксували захворюваність на такі вакцинокореговані інфекції, як вірусний гепатит В, кашлюк та кір. Таку інформацію оприлюднив Роман Родин, очільник ЦГЗ МОЗ. Він зауважив, що у минулому році відзначалося загальне зниження випадків цих хороб, але серед причин цієї позитивної динаміки, можуть бути не тільки охоплення щепленнями, а й обмежувальні протиепідемічні заходи та зосередження більшої уваги на пандемії коронавірусу.

«Тому вкрай важливо у пандемію переконатись, чи продовжує дитина отримувати рутинні щеплення, адже якщо ми не досягнемо рівня охоплення вакцинацією принаймні у 95%, то Україні можуть загрожувати нові спалахи інфекційних хвороб, наприклад, кору», – роз’яснив голова Центру громадського здоров’я.

Під час круглого столу також зазначили, що гарний приклад впливу широкого охоплення щепленнями –  жодного зареєстрованого випадку дифтерії у 2020 році.

Вусала Аллахвердієва, технічна спеціалістка програми «Захворювання, що попереджаються вакцинацією, та імунізація» бюро ВООЗ в Україні окремо зупинилася на досягненнях країни в сфері планової імунізації. Вона наголосила, що протягом 2010-2017 років Україна входила до переліку країн з найнижчим охопленням вакцинацією у світі. У 2016-2017 роках група фахівців ВООЗ взагалі додала Україну до списку країн, які відстають за параметрами боротьби з дифтерією та кашлюком. Наразі Україна відсутня у жодному із зазначених списків, бо влада, ЦГЗ, медпрацівники, партнери та громадськість доклали до цього зусиль.

Зазначається, що зараз країна наблизилась до середніх показників у світі щодо охоплення щепленнями, але все одно має найнижчі охоплення у порівнянні з країнами Європи.

Щоб надалі ситуація із щепленнями мала тенденцію до стабільного покращення, варто зберігати контроль над рутинною імунізацією і пам’ятати, що захищати українців слід не тільки від коронавірусу, а й від інших захворювань.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я