Україна досі лишається найбільшим ринком збуту для російських ліків

1000

Усього за один рік російські компанії збільшили прибуток від експорту фармацевтичної продукції на понад 60% у рублевому еквіваленті, або на 48% у доларах. За даними Федеральної митної служби РФ, у січні 2017 року поставки російських ліків за кордон принесли 42 млн дол. порівняно з 25 млн дол. за той самий період минулого року. При цьому фізичний обсяг фармацевтичних поставок фактично не змінився. Суттєвий дохід дав експорт лікарських засобів в упаковках — 23,5 млн дол., вакцин для людей — 6 млн дол. і ветеринарних вакцин — 2,6 млн дол.

Найбільше за російські ліки заплатила Україна — 12,9 млн дол. (606,1 тонни).

На другому місці — Казахстан, куди у січні 2017 року експортували 442,2 тонни фармацевтичної продукції на загальну суму 9,9 млн дол.

На третьому — поставки в Еквадор (3,6 млн дол.).

Оскільки зростання експорту зафіксоване тільки в грошовому еквіваленті, а не в натуральному вираженні, це означає, що українці платять російським бізнесменам набагато більше за кожну упаковку ліків. Враховуючи відносно стабільний валютний курс, можна стверджувати: заробітки російського фармбізнесу збільшилися. І це незважаючи на четвертий рік російсько-української війни.

На невтішні показники статистики відреагувало МОЗ України. 3 квітня 2017 року в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун направила до Кабінету Міністрів лист із пропозицією зупинити поставки російських ліків на український ринок. «З метою гарантування національної безпеки та допуску до застосування в медичній практиці на території України лікарських засобів лише з доведеною безпечністю та якістю пропонуємо розглянути питання щодо призупинення надходження на національний ринок препаратів російського виробництва, а також лікарських засобів підприємств-виробників, розташованих на окупованих територіях, шляхом припинення дії реєстраційних посвідчень на такі ліки, припинення здійснення державної реєстрації та перереєстрації лікарських засобів зазначених виробників і тимчасової зупинки дії ліцензії на здійснення господарської діяльності з виробництва лікарських засобів для підприємств, що розташовані та функціонують на окупованих територіях, виданих у попередній період Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками», — говориться у зверненні Міністерства.

У додатку до листа повідомляється, що станом на 30 вересня 2015 року в Україні було зареєстровано 255 лікарських засобів та імунобіологічних препаратів, виготовлених на фармацевтичних підприємствах Російської Федерації. Більшість із них мають аналоги вітчизняного й іноземного виробництва. Наприклад, із 229 препаратів російського виробництва аналоги є у 124, а зі 105 лікарських засобів, у яких відсутні аналоги, лише 8 включено до Державного формуляру лікарських засобів і відповідно до затверджених МОЗ протоколів лікування. Тому Міністерство заохочує українських та іноземних виробників виводити на ринок якісні замінники препаратів російського виробництва.

«Подвійних стандартів бути не повинно: країна, що розв’язала війну проти українського народу, не має права заробляти на нашому лікуванні, — пояснює позицію Міністерства Уляна Супрун. — Такими будуть санкції з боку Міністерства охорони здоров’я України проти країни-агресора, котра окупувала й анексувала українські землі, щодня вбиває українців, порушує права та свободи наших громадян і тримає сотні в’язнів у своїх тюрмах».

За матеріалами Рharma.net.ua, офіційної сторінки Уляни Супрун у Facebook

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я