Україна почала закуповувати кисень для хворих на COVID-19 у Польщі – Ляшко

40

Країна розпочала закупівлю кисню у Польщі для пацієнтів з коронавірусом. Про це заявив під час інтерв’ю Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, пише Українська Правда.Міністерство інфраструктури України видало всі необхідні дозволи, а дистриб’ютор доставив з Польщі декілька машин з киснем та розвіз по медзакладах.

Керівник відомства наголосив, що через зупинку роботи одного заводу із виробництва кисню, який знаходиться на Західній Україні, вирішили закупити кисень у Польщі.

«Так (Україна вже почала закуповувати кисень у Польщі – ред.), з урахуванням того, що він (завод з виробництва кисню зупинився – ред.) на заході України, то зв’язалися з Польщею – це швидше, ніж везти кисень з Донецької, Луганської чи Запорізької областей», – пояснив він.

Зазначається, що Ляшко не відповів на запитання журналіста щодо ціни, за якою Україна закупила кисень у Польщі.

«Лікарня взагалі не відчула, звідки у неї цей кисень. Це було питання постачальника, який за своїми контрактами закрив її потреби», – сказав чиновник.

Українські медзаклади, за даними Prozorro, закуповують кисень у вітчизняних виробників по 10-15 тисяч гривень за тонну.

Складна ситуація з медичним киснем спостерігається у лікарнях на Херсонщині – запасів може вистачити лише на три доби, повідомив заступник голови Херсонської облдержадміністрації Микола Якименко під час брифінгу.

Регіон опинився у «червоній» зоні епідемічної небезпеки. Якименко підкреслив, що щодоби потрібно майже 15 тонн кисню для лікарень.

«На даний час дуже складна ситуація з киснем – вона не критична, вона складна. У нас на три доби кисню вистачає», – резюмував він.

Також важка ситуація з киснем склалася у COVID-лікарнях Чернігова – його може вистачити на декілька годин, повідомляє пресслужба Чернігівської міськради.

Станом на 25 жовтня у Чернігові бракує кисню для хворих на коронавірус. Компанія-постачальник обіцяла поставку наступного дня.

Генеральний директор Чернігівської міської лікарні №2 Владислав Кухар підкреслив, що кисню дня хворих може вистачити лише на декілька годин.

За його словами проблему з киснем у медзакладі намагаються вирішити за допомогою кисневої станції та кисневих концентраторів. Кухар наголосив, що наразі втричі більше COVID-хворих потребують кисневої підтримки, ніж на початку року.

Раніше стало відомо, що лікарнях Житомира, де надають допомогу хворим на коронавірусну інфекцію, не вистачає кисню. У медичних закладах потреба у кисні зросла у два-три рази, в повірянні з весняною хвилею захворюваності.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я