Міністерство охорони здоров’я України взяло участь у міжнародному саміті, де обговорювали питання подолання негативного впливу епідемії коронавірусу на психічне здоров’я та на системи надання послуг у Європейському регіоні ВООЗ. Про це повідомляє пресслужба відомства.
Зазначається, що головна мета заходу – формування пропозицій, що дозволяють зробити пріоритетом охорону психічного здоров’я у процесі економічного і соціального відновлення. Вони допоможуть країнам підбити підсумки уроків пандемії та використати колективний досвід, який накопичився за роки проведення змін в галузі охорони психічного здоров’я.
Повідомляється, що українську делегацію на Саміті ВООЗ, що відбувся в Афінах, представляла заступниця Міністра охорони здоров’я Ірина Микичак. Вона виступала під час Міністерського форуму, де проблеми галузі обговорювали спільно з керівниками та представниками профільних відомств Великої Британії, Франції, Греції, Іспанії, Румунії, Вірменії та інших країн.
Учасники заходу приділили увагу обговоренню процесу імунізації населення; досвіду країн Європи у протидії епідемії; збереження психічного здоров’я медиків; зменшення числа госпіталізацій та поширення послуг з психічного здоров’я у первинній ланці меддопомоги; роботи мобільних психіатричних бригад та введення дистанційної форми надання психіатричної допомоги; залучення до припиняння рішень пацієнтів та соціально відповідальних представників бізнесу.
Слід зазначити, що міністри охорони здоров’я та представники інших держав-членів ВООЗ з Європейського регіону під час саміту висловили свою прихильність щодо наявних резолюцій, які пов’язані з психічним здоров’ям. Вони зазначили, що захід допоміг у формуванні консенсусу щодо розробки Європейської рамкової основи для дій щодо психічного здоров’я на 2021-2025 роки та резолюції за темою охорони психічного здоров’я. Також Саміт дав старт роботі Європейської коаліції з охорони психічного здоров’я.
Повідомляється, що пандемія коронавірусної інфекції нагадала про важливість психічного здоров’я та підвищила його значення у глобальній дискусії. На прохання Європейського регіонального директора ВООЗ в лютому 2021 року сформували технічну консультативну групу. Завдання групи – давати рекомендації, що стосуються впливу коронавірусу на психічне здоров’я населення, а також щодо заходів, які слід запровадити країнам, для подолання впливу епідемії.
Одним з ключових завдань стало визначення важливих кроків для збереження психічного здоров’я на індивідуальному та суспільному рівнях у Європейському регіоні ВООЗ.
Ірина Микичак під час свого виступу відзначила, що залучення України до спеціальної ініціативи ВООЗ в галузі психічного здоров’я допоможе покращити якість надання психіатричної допомоги для українців.
Нагадаємо, що у МОЗ хочуть змінити правила надання допомоги для пацієнтів із психічними розладами.
Раніше повідомлялося, що психічні та неврологічні розлади все частіше стають наслідками COVID-19. Вчені провели аналіз 230 тис. випадків коронавірусу протягом шести місяців після хвороби та виявили, що у кожної третьої людини діагностували психічні або неврологічні розлади.