Про це повідомив під час брифінгу начальник відділу організації та надання висновків економічного обґрунтування витрат на продукцію фармацевтичного ринку Державної інспекції України з контролю за цінами Сергій Стаховський: «З 1 квітня запроваджено ставку ПДВ 7%, відповідно були деякі проблеми з розмитненням, товари затримувалися на кордоні. Всі розуміли, що курс долара зростає, відповідно реагувало і населення, запасаючись ліками за низькою ціною», — повідомив чиновник.
Він роз’яснив, що у вітчизняних фірм був запас ліків на складах, тому вони менш гостро відреагували на сьогоднішню ситуацію на фармацевтичному ринку України.
Сергій Стаховський впевнений, що головна причина подорожчання ліків — це девальвація гривні. Він також повідомив, що Держінспекція України з контролю за цінами пропонує механізм референтного ціноутворення. Зокрема, на стадії узгодження знаходиться законопроект Уряду щодо введення граничних оптово-відпускних цін на ліки, які реалізуються за рецептами.
За його словами, при розрахунку цих цін до уваги прийматимуться ціни на відповідні препарати в сусідніх державах — Словаччині, Болгарії, Молдові, Польщі: «Українці зможуть з відкритих джерел дізнаватися про встановлену граничну ціну лікарського препарату на території України і контролювати фармацевтичний бізнес», — зауважив С. Стаховський.
Він також заявив, що громадяни зможуть інформувати про завищені ціни Держінспекцію України, яка професійно проводитиме перевірки і штрафуватиме порушників.
Великою проблемою ціноутворення на ліки Сергій Стаховський назвав непрозорі механізми поставок ліків в Україну: «На українському фармацевтичному ринку десятиліттями формувалися складні схеми за участю багатьох фіктивних посередників, які нібито беруть участь у ланцюжку ввезення ліків іноземного виробництва в Україну. Це призводить до штучного підвищення цін», — упевнений С. Стаховський.
На його думку, змінити ситуацію може референтне ціноутворення.
За повідомленням golos.ua