МОЗ України прагне обмежити обіг дешевих вітчизняних ліків. Про це свідчить проект постанови КМУ, оприлюднений 4 серпня цього року для громадського обговорення на офіційному сайті Міністерства. У ньому пропонується обмежити роздрібну націнку на дешеві лікарські засоби вітчизняного виробництва на рівні 30%.
Якщо закупівельна ціна на лікарський засіб складає 1000 грн, аптеці дозволяється заробити на його реалізації 100 грн, якщо 500 грн — аптека може заробити 75 грн, якщо препарат коштує у постачальника 100 грн — аптека може заробити на його реалізації 25 грн. А якщо ціна постачальника становить 12 грн, аптеці дозволять заробити на його реалізації лише 4 грн.
Такий підхід до регулювання роздрібних надбавок на лікарські засоби створює нерівні конкурентні умови для виробників дешевих та високовартісних ліків. Відтак цей проект документа потребує уваги з боку АМКУ.
Нагадаємо, що протягом минулого року оператори ринку обговорювали ініціативу МОЗУ щодо відмови від кількох регульованих переліків лікарських засобів на користь єдиного — Національного переліку основних лікарських засобів і виробів медичного призначення. 3 жовтня 2013 р.
на сайті МОЗ України був оприлюднений для громадського обговорення проект постанови КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», розроблений на виконання доручення Уряду від 22.07.2013 р. №29734/0/1-13. Проектом документа передбачалося викласти у новій редакції Національний перелік основних лікарських засобів і виробів медичного призначення, який базується на останній актуальній версії Примірного переліку основних лікарських засобів ВООЗ. Крім того, пропонувалося звільнити від державного регулювання цін обов’язковий мінімальний асортимент (соціально орієнтованих) лікарських засобів і виробів медичного призначення для аптечних закладів, затверджений наказом МОЗ України від 29.12.2011 р. №1000. Процедура громадського обговорення цього проекту постанови КМУ завершена, але далі обговорення справа так і не пішла.
За матеріалами apteka.ua