Міністерство охорони здоров’я України отримало перший транш гуманітарної допомоги від ЮНІСЕФ, що фінансується урядом Канади: 600 тис. доз інактивованої полівакцини і 1 млн 102 тис. одноразових шприців. На це виділено 3 млн
канадських доларів. Загальний обсяг гуманітарної допомоги протягом 2015 р., який отримає Міністерство, складатиметься з 1,1 млн доз інактивованої та 3,7 млн доз живої вакцини проти поліомієліту. Це дозволить провести щеплення від цієї небезпечної хвороби близько 3 млн дітей по всій Україні, включаючи дітей старшого віку, які не були вакциновані в попередні роки.
У 2002 р. Україна отримала статус країни, вільної від поліомієліту. До 2009 р. рівень охоплення дітей щепленнями проти поліомієліту складав 95%. За період 2010-2014 рр. загальнодержавна програма імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб була недофінансована на 42,7%, тому сьогодні показник охоплення щепленнями проти поліомієліту коливається від 37% до 51%.
Ще у 2013 р. у нас працювали експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я з метою вивчити організацію епіднагляду за поліомієлітом в Україні. За результатами їх роботи Україну віднесли до країн з високим ризиком виникнення паралітичних форм поліомієліту.
У період війни ризик поширення інфекційних хвороб значно підвищується. Рятуючи власні життя й шукаючи кращої долі, люди виїжджають із неблагополучних регіонів. При інтенсивній міграції послаблюється контроль за інфекційними хворобами і виникнення епідемії може бути непоміченим. Наразі ситуація з вакцинацією в Україні залишається вкрай критичною, а на окупованих територіях Сходу вона взагалі не проводиться.
За матеріалами прес-служби МОЗ України та УНІАН