Українка отримала нагороду на з’їзді Європейської асоціації репродуктологів та ембріологів ESHRE

2083

10 000 учасників з усіх куточків світу зібрав щорічний з’їзд Європейської асоціації репродуктологів та ембріологів ESHRE, який пройшов з 23 по 26 червня 2019 року у Відні.

Українка Марія Малачинська, директор КНП ЛОС “Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення” отримала на ньому почесну нагороду за 3 місце на Fertility Awards в стінах легендарного Палацу Ферстель (Австрія, Відень).

У своїх дослідженнях наша співвітчизниця з’ясовувала застосування мелатоніну для поліпшення якості яйцеклітин і проходження овуляцій у жінок, які планують вагітність, як в природних циклах, так і при застосуванні допоміжних репродуктивних технологій.

Мелатонін – гормон фотоперіодічності, що виробляється переважно вночі, синтезується в мітохондріях як локальний антиоксидант.

Найважливішу роль відіграє мелатонін в дозріванні фолікула і процесі овуляції. Доведено, що мелатонін моделює синтез прогестерону після овуляції. Однак головне не це: як показали дослідження, овуляція – це хімічний, а не механічний процес.

Розрив стінки фолікула є локальною запальною реакцією. Для її ініціації потрібен високий рівень простагландинів і цитокінів, активна робота протеолітичних ферментів. Це супроводжується посиленням клітинного дихання і підвищенням концентрації вільних радикалів за рахунок роботи макрофагів і нейтрофілов.

Завдяки сукупності даних реакцій ооцит отримує можливість вийти з фолікула. Для збереження генетичного матеріалу ооцита і захисту від вільних радикалів, необхідна злагоджена робота антиоксидантної системи і наявність мелатоніну.

Дослідження Марії Малачинської довело, що рівні активних форм кисню (АФК) відіграють важливу роль в процесах фолликулогенеза, дозрівання ооцитів, овуляції і інволюції жовтого тіла. Високій рівень АФК може негативно впливати на цитоскелет ооцитів, знижувати їх якість, провокувати хромосомні анеуплоїдії і призводити до порушення розвитку ембріона як при спонтанної вагітності , так і в ході ЕКО. У пробірці ризик розвитку оксидативного стресу більше, ніж в природних умовах. Його негативний вплив може бути посилено за рахунок відсутності фізіологічних механізмів захисту, відсутності природних антиоксидантів і наявності декількох потенційних джерел АФК.

У дослідженні брали участь 78 жінок з первинним безпліддям внаслідок хронічної ановуляції та / або помірного виснаження овариального резерву. Вік пацієнток коливався від 27 до 38 років. Середній показник АМГ 1,1 ± 0,27 нг / мл, ФСГ 7,8 ± 2,3 мМО / мл .. Професійна діяльність пацієнток так чи інакше була пов’язана з роботою в нічний час (робота на хлібозаводі, сфера IT, офіціантки нічних закладів і т.п.)

Всі пацієнтки були розділені на 4 групи по 19 чоловік: контрольна група (n = 19) приймала плацебо, інші 3 групи брали мелатонін за місяць до планованого зачаття.

1 група (n = 19) приймала мелатонін і жила відкритої статевим життям під контролем фолікулометрії. 2 група (n = 19) додатково використовувала по 75 МО р-ФСГ з 5 дня менструального циклу під контролем фолікулометрії. 3 група (n = 19) використовувала по 200 МО р-ФСГ, починаючи з  2-3 дня менструального циклу. У 3 групі р-ФСГ вводився протягом 8-10 днів. 9 пацієнткам 3 групи (n = 9) проводилася внутрішньоматкова інсемінація (ВМІ) спермою чоловіка. 10 пацієнток (n = 10) були спрямовані на проведення ЕКО + ІКСІ. У контрольній групі спонтанна вагітність наступила у 1 пацієнтки (5,2%), яка закінчилася завмиранням на терміні 6 тижнів. В 1 групі вагітність наступила у 2 пацієнток (10,5%). У 2 групі вагітність діагностувалася у 3 пацієнток (15,8%), проте 1 вагітність виявилася біохімічною.

В 3 групі після застосування ВМИ вагітність наступила у 1 жінки (11, 1%). Після проведення ЕКО вагітність наступила у 4 жінок (40% ), з них одна виявилася позаматковою.

Цікаво, що одну пацієнтку з підгрупи ЕКО в двох клініках, де вона консультувалася, направляли на донацію ооцитів. Однак після курсу мелатоніну вагітність наступила після ЕКЗ + ІКСІ на власних ооцитах і закінчилася кесаревим розтином на терміні 38 тижнів.

Джерело: health-ua.org

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я