Українські науковці шукають нові ліки проти коронавірусної хвороби

105

В Україні відбулося чергове засідання Президії НАН. Захід відбувся у форматі відео конференції під керівництвом Президента НАН України академіка Анатолія Загороднього, також були запрошені очільник МОЗ Віктор Ляшко та головний санлікар України Ігор Кузін.В НАН України створили тести для діагностики COVID-19Ключовою темою, яку обговорювали учасники засідання, стала участь вчених з НАН України у протидії пандемії коронавірусної інфекції.
Очільник МОЗ під час свого виступу підкреслив, що держава хоче відновити в Україні власне фармвиробництво імунобіологічних препаратів.
Ляшко доповнив, що, якщо вітчизняні вчені розроблять вакцину, то держава готова підписати контракт на її випуск на п’ять років.

Наразі активною розробкою прототипів вакцин проти коронавірусної інфекції, а також моніторингом появи нових штамів COVID-19 в Україні займаються дослідники з таких установ, як Інститут біохімії імені О.В. Палладіна, Інститут біології клітини, Інститут молекулярної біології і генетики, Інститут мікробіології і вірусології імені Д.К. Заболотного. Також вчені проводять комп’ютерне моделювання і шукають нові ліки проти коронавірусної хвороби на базі ДНК і РНК.

Директор Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, академік Сергій Комісаренко  виступив з доповіддю «Про створення вакцин проти SARS-CoV-2 та COVID-19 в Україні: стан, проблеми та перспективи»;

Очільник Інституту молекулярної біології і генетики академік Михайло Тукало доповів  «Про розроблення діагностичних систем, лікарських засобів і моніторинг небезпечних штамів».

Академік Андрій Сибірний повідомив про дослідження вчених в Інституті біології клітини, в якому вони розробляють прототипи вакцини на основі експресії фрагментів S-білка SARS-CoV-2 у гуманізованих дріжджів.

Повідомляється, що про роботу дослідників Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного доповів академік Микола Співак. Відомо, що дослідники цієї установи разом з приватною науково-виробничою компанією «Діапроф-Мед» україно-американського консорціуму DiaPrep System Inc., працюють над розробкою субодиничнох вакцин на базі N-протеїну нуклеокапсиду вірусу. За словами Співака, наразі добігли кінця доклінічні дослідження прототипу вакцини. Вчені планують переходити до клінічних досліджень першого та другого етапів, але для цього необхідно виготовити декілька тисяч доз препарату.

Заступник очільника правління ПрАТ «Індар» Олександр Хейломський розповів про можливості українських фармвиробників для випуску вакцин.

За словами академіка Володимира Радченка, дослідники з Інституту зоології ім. І.І Шмальгаузена рік тому ініціювали формування робочої групи, яка займалася  вивченням проблем ймовірного розповсюдження SARS-CoV-2 серед теплокровних тварин та його передачі до людини. Він сказав, що ідеї вчених не знайшли фінансової підтримки в Уряді. За його словами, слід врахувати створення в Інституті такої лабораторії та надати фінансування в рамках нової державної програми.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я