Компанія Research & Branding Group у вересні провела дослідження, згідно якого 57% опитаних громадян України не довіряють офіційним даним щодо кількості хворих на коронавірусну інфекцію.
Дослідження показало, що в цілому 57% респондентів скептично ставляться до офіційної статистики про хворих на коронавірус: 34% тому що, на їхню думку, ці дані перебільшують кількість хворих, а 23% – тому що применшують. Також 28% українців сказали, що довіряють офіційній статистиці, 14% не визначилися з відповіддю.
Більшість опитаних (68%) визнають небезпеку коронавірусу: 32% респондентів впевнені, що під загрозою перебувають всі, а 36% – що тільки деякі категорії населення. Швидше перебільшеною небезпеку COVID-19 вважають 11% опитаних, а 5% повідомили, що ця небезпека дуже перебільшена. Не змогли відповісти на питання 16% людей.
Під час опитування також респондентам ставили питання щодо того, чи впорається вітчизняна медсистема із епідемією коронавірусу. Негативно медичну систему оцінили 33% респондентів: 25% заявили, що медсистема скоріше не справляється з навантаженням, 8% – що не справляється зовсім. 28% українців натомість висловили протилежну думку: «швидше справляється» – таку відповідь дали 25% опитаних, 4% повідомили, що справляється повністю. 39% опитаних не визначилися з оцінкою.
Також респонденти висловилися, що в цілому довіряють лікарям (42%), які надають допомогу пацієнтам з коронавірусом: 11% сповістили, що повністю довіряють медикам, 31% – що скоріше довіряють. 5% опитаних сказали, що зовсім не довіряють лікарям, а 15% наголосили, що скоріше не довіряють. Слід зазначити, що значний відсоток опитаних (38%) повідомили, що як довірять, так і не довіряють медикам, які лікують хворих на COVID-19.
Опитування показало, що 42% громадян відповідальність за зростання кількості заражених на коронавірус в рівній мірі покладають на владу та населення. Майже третина опитаних (28%) наголосили, що у цьому винні люди, які не дотримуються заходів безпеки. Виключно у самоусуненні влади від протидії епідемії звинувачують 16% опитаних.
Дослідження проходило з 5 по 15 вересня. Під час особистого інтерв’ю дорослого населення було опитано 1 801 респондент від 18 років у 24-х областях України та м. Київ, за винятком АР Крим, м. Севастополь і непідконтрольних районів Донецької та Луганської областей. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Похибка вибірки – 2,4%.