Близько 30% громадян України впевнені, що Президент Володимир Зеленський та очільник МОЗ Максим Степанов ефективно реагують на загрозу COVID-19, понад 50% опитаних зазначили, що неефективно. Про це свідчать дані соціологічного дослідження, яке проводилося 24-28 березня 2021 року Соціологічною групою «Рейтинг».
46% жителів України вважають високим рівень компетентності та професіоналізму вітчизняних лікарів, а 42% респондентів дотримують протилежної точки зору. З липня 2020 р. збільшилося число тих, хто оцінює компетентність українських медиків як високу.
За даними опитування, 47% респондентів зверталися за меддопомогою до державних медзакладів в останні 6 місяців, 53% – не зверталися. Останніх більше серед опитаних молодшої вікової групи (18-29 років) і чоловіків. Серед тих, хто звертався, 43% на добре чи відмінно оцінили якість одержаних послуг. 33% оцінили на задовільно, 23% – на погано або жахливо. Останніх найбільше серед осіб вікової категорії 60+ жителів міст, бідних і чоловіків.
Щодо довіри до керівника МОЗ, то 19% опитаних відповіли, що довірять Максиму Степанову, 37% – не довірять, а 34% опитаних зазначили, що не знають такого. Екс-міністрці МОЗ Уляні Супрун довірять 14% опитаних, 61% – не довіряють, 17% – не знають її. Майже половина респондентів не знають також і колишніх очільників МОЗ Іллю Ємця та Зоряну Скалецьку, довіряють їм – 8-9% опитаних, не довіряють – майже третина.
Близько 30% українців сказали, що Зеленський та Степанов ефективно реагують на загрозу коронавірусу, більше 50% респондентів зазначили, що неефективно. 18% вважають ефективним реагування Кабміну та Верховної Ради, більш як 60% – неефективним. Порівняно з листопадом 2020 року цього року спостерігається деяке зменшення позитивних оцінок реагування на загрозу коронавірусної інфекції органів центральної влади.
Висловили свою думку опитані і щодо причин зростання захворюваності на COVID-19 в березні. Більшість з них (46%) списують це на недотримання карантину громадянами, 32% – на сезонне збільшення простудних хвороб, 28% – на неефективні дії влади, 17% – на появу нових форм коронавірусу.
Більшість українців підтримують, що в країні не планують застосовувати вакцину від коронавірусу російського виробництва Спутник-V – так вважають 63% опитаних, протилежної думку дотримується 23% респондентів. Останніх найбільше серед жителів Півдня і Сходу.
У соцопитування взяло участь 2 000 респондентів старше 18 років в усіх регіонах України, крім ТОТ Криму та Донбасу. Опитування проводилося методом face-to-face. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.
Також в опитуванні «Рейтингу» висвітлили думку мешканців столиці щодо довіри до мера міста та локдауну. Більшість киян (72%) підтримують рішення Віталія Кличка щодо посиленого карантину з 5 по 16 квітня. 69% столичних мешканців підтримають рішення влади про продовження локдауну до кінця квітня в разі, якщо ситуація з COVID-19 загостриться, а 30% опитаних – висловили протилежну думку.
Зазначається, що опитування проводилося 10-11 квітня 2021 року серед жителів Києва від 18 рокі і старше методом телефонного опитування з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності не більше 2.8%.