Уляна Супрун: «Усі необхідні малюкам вакцини — у наявності»

967

vaccines2У Міністерстві охорони здоров’я 9 серпня відбулася селекторна нарада керівництва відомства із начальниками та відповідальними особами структурних підрозділів з питань охорони здоров’я держадміністрацій усіх областей України та міста Києва. Представників регіонів найбільше турбували питання наявності імунобіологічних препаратів для проведення планових щеплень, реєстрації сироваток і забезпечення закладів охорони здоров’я необхідними препаратами. Також учасники наради обговорили стан підготовки до проведення державних закупівель лікарських засобів та медичних виробів у 2016 році.

За словами в. о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, нещодавно підготовлено низку документів для розмитнення вакцин і лікарських засобів, які вже поставлені в Україну. Це дасть змогу найближчим часом доставити їх у регіони. У рамках закупівельної програми за участю міжнародних партнерів МОЗ України видало вже 125 довідок, котрі підтверджують, що ввезення лікарських засобів, медичних виробів на митну територію України відповідає угодам, укладеним між МОЗ України та спеціалізованими організаціями, котрі здійснюють закупівлі.

«На склади уповноважених під­п­риємств уже поставлено лікарські засоби для лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію/СНІД, вірусні гепатити, онкологічні та онкогематологічні хвороби, для лікування дітей з гемофілією та орфанними захворюваннями», — повідомила в. о. директора Департаменту економіки і фінансової політики МОЗ України Анжела Купліванчук. Щодо імунологічного забезпечення, то, за словами заступника начальника відділу програм та проектів Управління громадського здоров’я Сергія Платова, на сьогодні в регіонах доступні всі вакцини, необхідні для проведення щеплень дітям першого року життя відповідно до Календаря щеплень.

Станом на 15 серпня 2016 року в усі регіони України поставлено вакцини, які використовуються для імунізації дітей згідно з Календарем профілактичних щеплень:

  • вакцина проти гепатиту В — 350 тис. доз (20% від запланованого);
  • комбінована вакцина для профілактики кашлюку (ацелюлярна), дифтерії, правця, поліомієліту (інактивована), гемофільної інфекції типу b — 414,7 тис. доз (48%);
  • вакцина для профілактики кору, паротиту, краснухи — 277 тис. доз (22%);
  • вакцина для профілактики гемофільної інфекції типу b (моновалентна) — 174,4 тис. доз (33,5% від запланованого, але з урахуванням поставки першої партії в кількості 345,6 тис. доз — 100%);
  • вакцина проти сказу — 91,39 тис. доз (100% від запла­но­ваного).

5 серпня 2016 року в Україну завезли закуплену Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) партію вакцини АДП-М для ревакцинації проти дифтерії та правця виробництва індійської компанії Biological Е. У першій партії — 159,96 тис. доз, загалом мають поставити 5,122 млн доз. Про це повідомила медичний експерт фонду Катерина Булавінова. Йдеться не про основний вакцинальний комплекс для малюків, а про засіб саме для ревакцинації дітей, підлітків та інколи дорослих. За словами К. Булавінової, в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун намагається прискорити всі процеси, пов’язані із закупівлею вакцин.

Найближчим часом планується поставка оральної бівалентної вакцини проти поліомієліту в кількості 2,755 млн доз і цільноклітинної вакцини проти кашлюку, дифтерії, правця — 1,77 млн доз. Вирішується питання про можливості ввезення на територію України вакцини для профілактики туберкульозу в кількості 2,5 млн доз.

15 серпня на брифінгу в МОЗ в. о. Міністра Уляна Супрун заявила про подолання тендерної монополії із закупівлі лікарських засобів за бюд­жетні кошти.

«Систему закупівель ліків в Україні змінено в 2015 році, коли вперше вони були проведені через міжнародні організації. Старих схем більше нема, здебільшого усунуті й старі посередники. Тендерну монополію подолано», — запевнила вона.

За словами У. Супрун, понад 40% компаній, що виграли тендери, — українські постачальники і виробники. «На торги вийшло вдвічі більше учасників, ніж у 2014 році. Серед них — українські заводи. Чимало ліків закуповувалося напряму у виробників (наприклад, саме в них придбано 100% ліків від орфанних захворювань). Порівняно з 2014 роком зекономлено понад 790 млн грн. Незважаючи на кризу в Україні та зниження фінансування державних програм з лікування у 2015 році, загальна кількість одиниць закуплених лікарських засобів зросла майже на 55%.

У тендерах МОЗ більше не буде корупції, ми діємо через авторитетні міжнародні організації. Але розуміємо, що були складнощі, — це нормально. Бо це перший пілотний рік. Ми зібрали інформацію та проаналізували, де відбувалися затримки, щоб пришвидшити процес у 2016-2017 роках. До речі, найбільше часу витрачено на розроблення закону», — зазначила Уляна Супрун.

За матеріалами прес-служби МОЗ України, ВВС та УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я