Уроки Чорнобиля: МОЗ розробило програму профілактики на випадок ядерної катастрофи

52

В Україні розроблять регламент щодо проведення йодної профілактики на випадок радіаційної аварії. Таку інформацію сповістив головний санлікар країни та заступник очільник МОЗ Віктор Ляшко на власній сторінці у соцмережі Facebook.

Уроки Чорнобиля: МОЗ розробило програму профілактики на випадок ядерної катастрофи

Він сказав, що відповідний наказ МОЗ №408 було 16 квітня 2021 року зареєстрований у Мінюсті.

Пан Ляшко наголосив, що трагедія, яка сталася 25 років тому на Чорнобильській АЕС та епідемія коронавірусу сьогодні демонструють важливість готовності до катаклізмів.

Чиновник підкреслив, що під час аварійних ситуацій на ядерних установках може статися викид радіоактивних речовин, зокрема радіоактивних ізотопів йоду. Він зазначив, що МОЗ розробило спеціальний регламент, який у випадку радіаційних аварій буде задіяний.

«Для того, щоб зменшити або відвернути радіаційне опромінення щитоподібної залози при таких аваріях Міністерство охорони здоров’я розробило Регламент щодо проведення йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії. Відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я (№408) було 16 квітня 2021 року зареєстровано в Міністерстві юстиції», – роз’яснив заступник голови МОЗу.

Санлікар додав, що на ранній фазі радіоактивної аварії для запобігання шкідливого впливу слід здійснити термінову йодну профілактику – використати препарати стабільного йоду впродовж перших 6 годин після поглинання радіоактивних ізотопів йоду щитоподібною залозою.

Пан Ляшко наголосив, що у регламенті чітко прописано, чому і коли необхідно робити йодну профілактику, як загалом працюватиме цей механізм та пояснюється, як забезпечити доступність до препаратів стабільного йоду.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я