Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 14.03.2018 р. №178 «Про внесення змін до Порядку державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів». Відповідно до документа, повноваження щодо реєстрації та перереєстрації дезінфекційних засобів відтепер належать до компетенції МОЗ. «Рішення Уряду надасть можливість відновити механізм державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів, що у свою чергу забезпечить потрапляння в обіг тільки ефективних та якісних дезінфекційних засобів з метою запобігання виникненню і поширенню інфекційних хвороб людини, локалізацію та ліквідацію їх спалахів та епідемій», — зазначається в інформаційній записці до Постанови.
Насправді так звана турбота КМУ і МОЗ про населення — наслідок їх недбалості та недалекоглядності. Зокрема, 1 серпня 2016 року було ліквідовано Державну санітарно-епідеміологічну службу (ДСЕС), на яку було покладено функцію реєстрації та перереєстрації дезінфекційних засобів. Обов’язки ДСЕС переклали на Державну службу з питань безпеки харчових продуктів і захисту прав споживачів. Проте функції з видачі свідоцтв про реєстрацію дезінфекційних засобів цьому відомству не передали. По суті, майже два роки в Україні не було зареєстровано або перереєстровано жодного дезінфекційного засобу, що вкрай негативно вплинуло на епідеміологічну ситуацію в країні. На початку 2018 року Об’єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості (про це «ВЗ» писала у №03-04 (1443-1444) від 26.01.2018 р.) відправило листа Президенту України Петру Порошенку, у якому звинуватило профільне Міністерство у блокуванні реєстрації антисептичних засобів. Результат не змусив себе чекати — відтепер МОЗ відповідає за ці процеси.
Для державної реєстрації (перереєстрації) засобів юридична або фізична особа зобов’язана подати до МОЗ:
- заяву, у якій міститься інформація про засіб та заявника;
- результати оцінки (звіти і протоколи) специфічної активності, безпечності, якості (ефективності) засобу та результати випробування на практиці;
- проект етикетки засобу;
- проект інструкції щодо використання засобу;
- інформацію про способи утилізації засобу, його стабільність в об’єктах навколишнього природного середовища, строк зберігання.
Крім того, заявник несе відповідальність за недостовірність інформації, яка надана МОЗ, а термін дії державної реєстрації (перереєстрації) засобу становить 5 років (за бажанням заявника він може бути скорочений).
За матеріалами «Урядового порталу»