Уряд удвічі зменшив одноразову допомогу молодим лікарям

3948

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 18.05.2017 р. №335 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» буде зменшено суму одноразової адресної грошової допомоги випускникам вищих нав­чальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного профілю й уклали на строк не менше ніж 3 роки договір про роботу в закладах охорони здоров’я, розташованих у сільській місцевості, а також в інших закладах охорони здоров’я на посадах лікарів загальної практики (сімейних лікарів), дільничних лікарів-педіатрів і лікарів-терапевтів.

Згадана Постанова зобов’язує з 1 січня 2017 року змінити словосполучення «мінімальна заробітна плата» на «прожитковий мінімум для працездатних осіб, установлений на 1 січня календарного року». Прем’єр-міністр Володимир Гройсман оголосив про це рішення на засіданні Уряду 18 травня. Документом вносяться зміни до Постанови від 11.05.2011 р. №524 «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», відповідно до яких вищезазначеній категорії випускників одноразова адресна грошова допомога надаватиметься в розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а не п’яти мінімальних заробітних плат. Так, із 1 січня 2017 року мінімальна місячна заробітна плата становить 3200 грн. Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2017 року — 1600 грн, а з 1 травня —1684 грн.

Таким чином, випускники медичних нав­чальних закладів, які працюватимуть у сільській місцевості або сімейними лікарями, замість 16 тис. грн отримають 8,42 тис. грн.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької обласної організації Профспілки працівників охорони здоров’я України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я