Установче засідання НТГЕІ пройшло у новому складі

159

16 квітня 2020 року було проведене перше установче засідання третього складу Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ).

НТГЕІ – це постійно діючий незалежний дорадчий орган, який дає рекомендації щодо політики у сфері імунопрофілактики, наукових досліджень та здійснення заходів з імунопрофілактики, що ґрунтуються на сучасних підходах та доказовій медицині.

До нового складу комісії увійшли 11 експертів, згідно наказу МОЗ від 18.03.2020 року №674 «Про затвердження складу Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики». В роботі групи тепер беруть участь 4 лікаря-епідеміолога, 2 дитячих лікаря-інфекціоніста, по одному фахівцю з мікробіології, педіатрії, організації охороно здоров’я, громадського здоров’я та комунікації.

Установче засідання проходило 16 квітня в онлайн-режимі. На ньому обрали очільника та заступника очільника НТГЕІ.

Керівну позицію голови НТГЕІ зайняла Федора Лапія, доцентка кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П. Л. Шупика, кандидатка медичних наук.

Заступницею очільниці НТГЕІ обрали Ірину Колеснікову. Вона є завідувачкою кафедри епідеміології Національного медичного університету ім. Богомольця, доктором медичних наук, професоркою.

МОЗ за порядком денним надало пріоритетні питання на розгляд НТГЕІ. Під час засідання перелік питань дещо доповнили.

До плану роботи комісії увійшли наступні питання на 2020 рік:

  • Перегляд та розширення переліку хвороб у Календарі профілактичних щеплень. Пропонується внести до Календаря вакцинацію від проти пневмококової інфекції.
  • Перегляд актуальних рекомендацій з вакцинації в контексті підготовки до глобальної сертифікації ерадикації поліомієліту, згідно з «Стратегією із завершення ліквідації поліомієліту у 2019-2023 роках».
  • Внести зміни до рекомендацій з вакцинації від краснухи та кору, щоб подолати прогалини в імунізації.
  • Вдосконалити нагляд за вакцинокорегованими хворобами, елімінацією кору та краснухи, вірусним гепатитом В, підтримувати статусу країни, вільної від поліомієліту.
  • Низка інших пріоритетних питань для здійснення успішної програми імунопрофілактики в Україні.

За підсумками роботи, після першого засідання було ухвалене рішення про формування робочих груп НТГЕІ. Вони будуть розглядати пріоритетні питання МОЗ, зокрема ті, які стосуються введення до Календаря щеплень пневмококової кон’югованої вакцини.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я