У Чилі на півдні країни фіксують масштабну другу хвилю епідемії коронавірусної інфекції. Вчені заговорили про те, що ймовірно відбулася мутація коронавірусу в регіоні Південна Патагонія. Доктор Марцело Наварреті з Університету Магальяна сповістив, що науковці знайшли «структурні зміни» в шипах тіл вірусу. На думку вченого, наразі триває дослідження потенційної мутації і її впливу на людину.
За словами містера Наварреті, зазначені зміни співпадають з інтенсивною другою хвилею епідемії в регіоні.
«Єдине, що ми знаємо сьогодні, це те, що це збігається з тимчасово-просторовими межами другої хвилі, яка є досить інтенсивною в регіоні», – додав він.
Регіон Магальянес в Чилі – це досить віддалена пустеля, яка вкрита льодовиками. Там розташовані маленькі містечка та регіональний центр Пунта-Аренас, де у вересні і жовтні були спалахи коронавірусу після першої хвилі на початку року. У зазначеному регіоні мешкає лише 1% населення країни, проте сьогодні там виявлено майже 20% загальної кількості випадків захворювання в Чилі. Це може свідчити про можливу мутацію SARS-CoV-2. Медзаклади у регіоні практично заповнені. Чиновники з чилійського МОЗу повідомили, що почали евакуацію інфікованих мешканців регіону до столиці Сантьяго.
Такі зміни зафіксували науковці і поза межами Чилі. Коронавірус еволюціонує та пристосовується до людини. Слід зазначити, що під час попереднього дослідження після двох хвиль епідемії в місті Х’юстон (США) з’ясувалося, що в недавніх зразках домінував більш заразний штам.
Містер Наварреті зазначив, що подібні мутації можуть бути всюди, але вважає, що відносна ізольованість і суворий клімат Південної Патагонії можуть збільшувати їх вплив.
Науковці зазначають, що мутації можуть призвести до того, COVID-19 стане заразнішим, але не обов’язково більш смертоносним. Мутації також не будуть знижувати ефективність вакцин-кандидатів.
Наразі Чилі посідає 14 місце в антирейтингу країн за чисельність випадків коронавірусу. Там з початку епідемії захворіли 479 595 осіб, при тому що населення країни становить 18,7 млн.
Джерело: Reuters