В пілотний проект з вивчення імунітету до коронавірусної хвороби увійшли Львівська та Вінницька області. Мобільні бригади проводитимуть опитування, а також забір крови у респондентів за їх згодою.Так, сероепідеміологічне дослідження антитіл у Львівській області стартувало 7 червня. За даними обласного департамента охорони здоров’я, дослідження проходитиме в два етапи – забір крови та соціологічне опитування. Таким чином, дослідники хочуть виявити антитіла класу Ig G до коронавірусу SARS-CoV-2. Скільки саме людей на Львіщині братимуть участь у дослідженні, не уточнюється. Але відомо, що респондентів обирають випадковим чином відповідно до методології дослідження.
До сероепідеміологічного дослідження у Львівській області увійшли Дрогобицький (м. Борислав, м. Дрогобич, м. Стебник, с. Зимівки, с. Орів, смт Східниця), Золочівський (м. Броди, м. Броди, с. Будиголош, с. Грабова, с. Гаї-Смоленські, с. Пониква, с. Липина, с. Орани, с. Топорів, с. Заболото, с. Леньків, смт Підкамінь, с. Стрихалюки), Львівський (м. Кам’янка-Бузька, м. Львів, с. Верени, с. Колоденці, с. Підгайчики, с. Косичі, с. Шопки, с. Потелич – вул. Шевченка, с. Хитрейки, с. Цитуля, смт Брюховичі), Самбірський (м. Самбір, с. Задністря, с. Тур’є), Стрийський (с. Довголука, смт Верхнє Синьовидне, смт Розділ, смт Славське), а також Червоноградський (с. Торки, смт Жвирка) й Яворівський райони (м. Новояворівськ, с. Віжомля, с. Добростани, с. Кертинів, смт Немирів).
У Вінницькій області дослідження з поширеності коронавірусу проводитиметься 4-6 тижнів. На місцях працюватимуть мобільні бригади, до яких увійшли два лікарі-інтрев’юєри та медсестри.
Крім іншого, дослідженні допоможе визначити найуразливіші групи до інфікування, частку безсимптомних випадків серед дорослого населення, а також можливі фактори ризику.
У Вінницькій облдержадміністрації повідомили, що для дослідження учасників обирали у випадковий спосіб, підкреслюючи, що не можна приєднатися до дослідження за власним бажанням. Крім того, з дослідження виключили тих осіб, які вже щепилися від COVID-19.