На Одещині три відділення Дунайської обласної лікарні в місті Ізмаїл ліквідують з 6 червня у зв’язку з реформуванням медсистеми.
27 травня в Ізмаїльській міськраді відбулась зустріч за участю міської влади, представників Одеської ОДА, обласного департаменту охорони здоров’я, філії НСЗУ та керівництва міських лікарень.
В ході обговорення область представила своє бачення роботи відділень, а точніше пояснила, чому вони будуть закриті вже з червня цього року. Всі пацієнти будуть направлятися для отримання спеціалізованої допомоги в Одесу.
Відповідно до другого етапу медреформи, фінансуватися будуть тільки ті медустанови, які уклали договори з Національною службою здоров’я України. А в Одеській області договір з НСЗУ на надання спеціалізованої допомоги хворим на туберкульоз уклало КНП «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб».
Так як рівень даних підрозділів Дунайської лікарні в Ізмаїлі не відповідає вимогам НСЗУ, тому вони залишаються без фінансування і, відповідно, будуть ліквідовані. Персонал офіційно попереджений ще в квітні про те, що потрапив під скорочення.
Квітень і травень відділення фінансувалися з коштів загального бюджету лікарні, а зарплата, медикаменти і харчування виділялися із коштів, які НСЗУ направляло на забезпечення життєдіяльності тих відділень лікарні, з якими уклала контракт. При цьому скорочений медперсонал обіцяють працевлаштувати в медустанови міста і району, але надбавки за шкідливість у них вже не буде, а також вони повинні будуть пройти відповідну перекваліфікацію.
Ірина Соловйова, завідувачка туберкульозно-легеневого відділення Дунайської лікарні пояснила, що половина запропонованих вакансій для ізмаїльського персоналу передбачала зниження зарплати майже вдвічі. Також, так як були і декретні посади, передбачалося, що працевлаштують тимчасово. А тому вона відмовилася від запропонованої роботи, не бажаючи залишати свій колектив.
Аргументуючи скорочення відділень, директорка КНП «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» Світлана Єсипенко повідомила, що основний відсоток хворих – це мешканці Одеси і прилеглих районів і тільки 9% – це південь області.
Учасники зустрічі запевнили, що транспортувати пацієнтів в Одесу будуть в спеціально передбачених для цього машинах і безкоштовно, в обласному центрі вони будуть краще харчуватися і перебувати в більш комфортних умовах. Всього центр має 400 стаціонарних ліжок для туберкульозних хворих.
Зараз мешканці Ізмаїлу і жителі району можуть отримувати консультацію фтизіатра в колишній поліклініці водників, в консультаційно-діагностичному відділенні, де на даний момент працює міжрайонний фтизіатричної кабінет. Він є структурним підрозділом Обласного центру соціально значущих хвороб, де діагностують пацієнтів і при необхідності направляють в Одесу.
Пацієнти психіатричного відділення тепер також будуть направлятися в Одесу, хоча раніше йшлося про скорочення відділення до 2-3 палат для складних пацієнтів і розміщенні інших хронічних пацієнтів у різні психіатричні лікарні області. Однак і цього зараз не буде – всіх везтимуть до Одеси.
На даний момент психіатричне відділення залишилося без лікарів. На думку заступника міського голови Сергія Баткіліна, вони звільнилися через головлікаря Дунайської басейнової лікарні, оскільки з минулого року хронічні хворі не оглядалися психіатрами, що порушує накази МОЗ. А психіатрична допомога зараз покладена на чергових лікарів – гінеколога, фтизіатра, терапевта, хірурга та інших.
Джерело: Бессарабия Информ