В МОЗ розповіли, як діятимуть школи, якщо в учнів діагностують COVID-19

123

Українські школи сьогодні знову відкрили свої двері для учнів. Фахівці МОЗ сформували низку протиепідемічних правил для того, щоб зробити освітній процес безпечним для всіх його учасників. 

Очільник МОЗ Максим Степанов зазначив, що в закладах освіти варто максимально обмежити пересування учнів/студентів між класами/аудиторіями, а також розробити спеціальні маршрути, щоб уникати великого скупчення людей в одному місці.

«Ми рекомендуємо максимально обмежити пересування учнів між навчальними класами/аудиторіями, використовувати всі входи й виходи та розробити спеціальні маршрути для уникнення скупчень дітей. Також рекомендовано проводити уроки з інтервалом у 15 хвилин», – наголосив він.

Голова відомства також звернув увагу на те, що у випадку появи ознак захворювання під час навчання, цей учень має надягти маску та ізолюватися до окремого приміщення. Після цього вчитель повідомляє батьків та приймається рішення про транспортування дитини до лікарні. У класі, де перебувала хвора дитина, проводять провітрювання та дезінфекцію.

Коли в класі виявили підтверджений випадок коронавірусної інфекції в одного з учнів чи студентів, то в цьому випадку на самоізоляцію йде весь клас/група. Відповідне рішення увалює епідеміолог на підставі епіддослідження.

Згідно правил МОЗ, у їдальнях шкіл введена заборона на харчування за принципом «шведській стіл» та самообслуговування. У навчальному закладі мають заздалегідь створити графік прийому їжі для учнів та забезпечити дотримання дистанції у 1,5 між столами. Одночасно за столом можуть знаходитися не більше 4 осіб. Співробітники їдальні мають працювати у масках та захисних рукавичках. Працівники кухні, що видають страви, мають обов’язково бути у захисних окулярах або щитках.

У МОЗ зазначили, що такі правила запроваджені для середніх та вищих навчальних закладів України.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я