Уряд та Президент України висловили підтримку у запровадженні наступного етапу медреформи. Саме у кризовий період нова система зможе пройти апробацію, вважають можновладці.
Коли необхідно швидко реагувати на ситуацію із розповсюдженням коронавірусної інфекції, здійснення фінансування системи охорони здоров’я за новою моделлю буде ефективним, завдяки прозорому розподілу коштів та прогнозованості, стверджують в НСЗУ.
З 1 квітня за Законом «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» починається другий етап медреформи. Більшість українських лікарів (понад 90%) вже зареєструвалися у в електронній системі охорони здоров’я. 1771 спеціалізований медичний заклад подав свої заяви на укладення договору з НСЗУ і очікують на їх підписання. Адже іншого варіанту отримання держфінансування з 1 квітня немає.
НСЗУ матиме договір майже з усіма комунальними медзакладами, котрі надають широкий спектр медичних послуг. Саме укладання прямого договору та наявність механізму отримання коштів безпосередньо медзакладом дозволить більш ефективно направляти їх туди, де вони найбільш потрібні в час поширення коронавірусу.
Також однією з переваг нової системи фінансування є й те, що наявні достовірні електроні дані. НСЗУ має актуальну оперативну інформацію з Електронної системи охорони здоров’я та інших онлайн-інструментів. Це допоможе ухвалювати своєчасні та ефективні управлінські рішення, які вкрай необхідні під час COVID-19 в Україні.
Однак, така висока оцінка з боку влади йде врозріз з оцінкою очільника МОЗу Іллі Ємця. Він вважає, що починати реформу в умовах епідемії – помилка. Міністр виступає за відтермінування старту другого етапу реформи на три місяці, про це він заявив в інтерв’ю одному з телеканалів 22 березня.