У квітні введено в експлуатацію перший пусковий комплекс Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит». Ремонт у другій частині лікарні планують завершити до кінця 2019 року. Крім того, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв у 2019 році підвищити заробітну плату працівникам закладу приблизно на 40-50%.
Як повідомляють у прес-службі «Охматдиту», перший пусковий комплекс лікарні повністю укомплектований обладнанням і забезпечений персоналом. Тут розташовані відділення променевої терапії, магнітно-резонансної та ультразвукової діагностики, центр служби крові, відділ лабораторного обстеження та контролю якості донорської крові. «Лікарі обстежують маленьких пацієнтів на нашому інноваційному томографі та унікальному МРТ-апараті. Також тривають навчання і підготовчі роботи для виконання терапії на лінійному прискорювачі», — повідомляють у НДСЛ «Охматдит».
Незважаючи на якісні зміни й оптимістичні прогнози, керівництво закладу розпочало внутрішнє службове розслідування щодо раціональності замовлення лікарських засобів, а також їх використання деякими відділеннями. Причиною перевірки стала розміщена в інтернеті інформація про те, що МОЗ має намір здійснити перевірку медичного закладу, а також закрити одне з його відділень. У лікарні заявляють: інформація про перевірку не відповідає дійсності, а причина її поширення — відео, у якому батьки пацієнтів Центру онкогематології і трансплантації кісткового мозку звинуватили профільне Міністерство у відсутності необхідних ліків, що мають закуповуватися за бюджетні кошти. Враховуючи суспільний резонанс, керівництво медзакладу розпочало внутрішнє розслідування, під час якого було з’ясовано:
- 12 препаратів, які батьки пацієнтів на вимогу лікарів купували за власні кошти, нині знаходяться на складах НСДЛ «Охматдит»;
- керівництво Центру онкогематології і трансплантації кісткового мозку не замовило 10 препаратів, що входять до Національного переліку основних лікарських засобів;
- незважаючи на те що значна частина державного бюджету за напрямком дитячої онкології спрямовується саме на потреби пацієнтів НСДЛ «Охматдит», Центр не робить необхідних замовлень, тому бюджетні кошти залишаються не використаними. Зокрема, у 2017 році Центр онкогематології і трансплантації кісткового мозку загалом недозамовив ліків на 19 млн грн;
- частина препаратів, згаданих батьками, не зареєстровані в Україні та не можуть закуповуватися за кошти бюджету лікарні чи держави. Крім того, деякі із цих препаратів є експериментальними або призначені винятково для лікування дорослих.
«Фактично, відео підтверджує наявність серйозних порушень у роботі деяких відділень: у ньому є свідчення того, що лікарі примушують батьків пацієнтів купувати дороговартісні препарати не завжди доведеної ефективності у певних аптечних закладах. І це при тому, що наявні безоплатні ліки, придбані коштом держави. Також деякі відділення саботують проведення закупівель препаратів, які визначені Національним переліком лікарських засобів», — говориться у повідомленні лікарні.
Коментуючи інформацію про намір МОЗ закрити Центр онкогематології і трансплантації кісткового мозку, в НСДЛ «Охматдит» уточнили: відео в мережі з’явилося 23 квітня 2018 року, а керівництво лікарні звернулося до Міністерства з пропозицією про реорганізацію раніше. Зокрема, 19 квітня вже подано остаточний варіант нової структури медичного закладу до МОЗ. Реорганізацію керівництво НСДЛ «Охматдит» пояснює як «необхідний крок для налагодження якісного, доступного і прозорого надання медичних послуг», а також як один зі способів «унеможливлення повторення попередніх епізодів розкрадання медикаментів персоналом лікарні та надлишкового замовлення дороговартісних ліків».
За матеріалами «Урядового порталу», ІА «Укрінформ» та офіційної сторінки НСДЛ «Охматдит» у Facebook