У Міністерстві охорони здоров’я стартувала робота над розвитком телемедичних технологій і послуг, що можуть істотно покращити доступ маломобільних груп населення та мешканців віддалених регіонів країни до медичних послуг. Про це заявила заступниця Міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич під час робочої зустрічі з розвитку телемедицини в Україні, повідомляє пресслужба відомства.Лікарі зможуть консультувати пацієнтів дистанційно, оперативно обмінюватися інформацією та ухвалювати рішення в критичних ситуаціях, організовувати у форматі відеоконференцій консиліуми завдяки запровадженню телемедичних сервісів і технологій.
Карчевич зауважила, що телемедичні технології слід розглядати, як складову цифрових інструментів, що запроваджуються у системі охорони здоров’я.
Під час пандемії коронавірусної інфекції цифрові інструменти можуть виконувати нові завдання – гарантувати безпечну комунікацію лікарів та пацієнтів, не обмежуючи останніх у своєчасному та якісному отриманні медпослуг.
За словами начальника відділу управління проєктами та програмами ДП «Електронне здоров’я» Вадима Терентюка, телемедицина є ефективним інструментом у профілактиці, діагностуванні та лікуванні пацієнтів під час пандемії COVID-19.
Повідомляється, що в електронній системі охорони здоров’я частина таких сервісів вже застосовується у деяких регіонах України. Т. в. о. Голови Національної служби здоров’я України Дмитро Самофалов наголосив, що на Одещині завдяки запуску телемедичних технологій не лише зменшилися показники інфарктів поза терапевтичним вікном, але й покращилася якість їх лікування у цілому. У МОЗ спільно зі стейкхолдерами та іноземними партнерами планують запроваджувати новітні технології в систему охорони здоров’я.
Консультант проєкту LHSS в Україні Олег Семерик підкреслив, що МОЗ має отримати технічну допомогу у формуванні дорожньої карти телемедицини. Він додав, що також планується розширення доступу до медичних послуг для найбільш вразливих груп населення.
Раніше стало відомо, що в Україні розпочав роботу перший центр телемедицини в Одесі, де створили інтегровану систему телемедичних консультацій, до якої залучили 85 медустанов та 152 лікарі.
Нагадаємо, що у Вінницькій області 180 сільських амбулаторій одержать 203 комплекти спеціального телемедичного оснащення.