В Україні до програми «Доступні ліки» долучилися більше десяти тисяч аптек

100

Національна служба здоров’я України відзвітувала, що число аптек-учасниць програми «Доступні ліки» вперше перевищило 10 тисяч у 2021 році. Про це повідомляється на сайті НСЗУ.Зазначається, що за період адміністрування програми НСЗУ сплатила аптекам понад один мільярд гривень, а у 2021 році – 35 млн гривень. У відомстві наголосили, що за перші шість місяців 2021 року програмою «Доступні ліки» скористалися понад 401 тис. пацієнтів. Також у першому півріччі понад один мільйон серед усіх рецептів відпускалися протягом першої години після їх виписування лікарем.

Повідомляється, що в межах держпрограми відшкодовується вартість препаратів від бронхіальної астми, цукрового діабету другого типу та серцево-судинних хвороб. З лютого 2021 року у програму «Доступні ліки» увійшли препарати для вторинної профілактики серцево-судинних захворювань, зокрема інсульту та інфаркту. Наразі у програму включені 297 лікарських засобів, 93 з яких українці можуть одержати на безоплатній основа, а інші – з незначною доплатою.

У НСЗУ додали, що ліки за програмою «Доступні ліки» можна отримати за е-рецептом, зробивши два прості кроки:

  • пацієнт звертається до сімейного лікаря, з яким має декларацію. Він призначить ліки і випише е-рецепт. На мобільний телефон пацієнта надійде смс-повідомлення з номером рецепту, який необхідно назвати в аптеці. Якщо людина не користується мобільним телефоном, то лікар дасть інформацію у паперовому вигляді;
  • далі людина має відвідати аптеку, яка є учасницею програми «Доступні ліки», назвати номер рецепту та обрати необхідний препарат.

У відомстві зазначили, що лікарі первинної ланки з початку 2021 року виписали понад 7,3 млн рецептів (найбільше з них припадає на серцево-судинні захворювання – понад 5 млн 300 тисяч).

НСЗУ наголосила, що програма реімбурсації в Україні розшириться з 1 жовтня 2021 року. У ній будуть доступні препарати для осіб з розладами поведінки та психіки, епілепсією. До компетенції НСЗУ також увійде адміністрування програми реімбурсації ліків для терапії цукрового та нецукрового діабету (інсуліни та десмопресин). Щоб до програми реімбурсації включити інсуліни, наразі триває підготовка необхідних нормативно-правових документів.

Раніше повідомлялося, що в Україні відтермінували на жовтень запуск відшкодування вартості інсулінів через НСЗУ. Про це заявила Ірина Садов’як, перша заступниця Міністра охорони здоров’я під час засідання Комітету з питань здоров’я нації, меддопомоги та медстрахування.

Слід зазначити, що НСЗУ розробила нові пакети медпослуг для пацієнтів з розладами психіки та осіб із захворюванням нирок.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я