В Україні майже 3,5 мільйони людей хворіє на цукровий діабет

148

Ще стільки ж приблизно не числяться у статистиці медпрацівників – частина людей не звертається за допомогою до лікарів.

Цукровий діабет – бич нашого часу. У цієї хвороби не так багато явних ознак, які б змусили людини відразу бігти до лікарів. Тому такий діагноз для багатьох залишається таємницею, поки хвороба сама не заговорить про себе вголос. Причин такого захворювання більш, ніж достатньо, для сучасної людини – це стрес, переїдання, надмірна любов до солодкого, перенесені захворювання, нездоровий спосіб життя. Частина з перерахованого веде до ожиріння, а воно – прямий шлях до діабету другого типу. На ожиріння припадає близько 12% випадків захворювання.

Як повідомляє ZN.UA, в Україні живе близько трьох з половиною мільйонів пацієнтів з цукровим діабетом. Ще приблизно стільки ж живе без діагнозу – це невраховані хворі, які ще не прийшли до лікаря. Серед цієї кількості хворих – половина жінок, майбутніх мам. Вагітним, за словами керівника відділу акушерської ендокринології та патології розвитку плода Інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. К. Лук’янової професора Тетяни Авраменко, потрібно обов’язково спостерігатися в стаціонарі, щоб була можливість скорегувати інсулінотерапію та попередити можливі наслідки хвороби.

Всього, за словами Тетяни Авраменко, під час вагітності є три критичні періоди. У час очікування дитини збільшується навантаження на нирки і слід докласти зусиль, щоб не розвинулася діабетична нефропатія. Нелегко і судинам, плаценті, на якій відображаються всі хвороби майбутньої матері – можлива поява загрози розвитку плацентарної дисфункції. Але всі ризики можна виключити за умови нагляду в лікарні.

Джерело: ZN.UA

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я