В Україні немає достовірних даних про поширення гепатитів

419

gepatit-s_0Відсутність масштабного скринінгу і прихований епідемічний процес не дають змоги говорити про достовірні статистичні дані щодо поширення гепатитів в Україні. На цьому наголосили учасники прес-конференції, присвяченої Всесвітньому дню боротьби з гепатитами: головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Інфекційні хвороби» Ольга Голубовська, завідувачка лабораторії вірусології та СНІДу «Українського центру контролю та моніторингу захворювань МОЗ України» Ірина Демчишина та керівник Всеукраїнської громадської організації «Зупинимо гепатит» Дмитро Коваль.

У 2014 р. в Україні кількість лабораторно підтверджених хворих із гострими вірусними гепатитами А, В, С становила 13 463, із них із хронічним вірусним гепатитом В, С було 7160 осіб (без урахування даних АР Крим та м. Севастополь). Спостерігається тенденція до збільшення випадків гострого гепатиту А і хронічної форми гепатиту С.

На 2015 р. передбачено закупівлю лікарських засобів для пацієнтів із хронічними вірусними гепатитами на суму 121,5 тис. грн — це 20% від загальної потреби. Ця сума прописана в Постанові Кабінету Міністрів України від 29.04.2013 р. №324 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року». Для порівняння — у 2014 р. виділялося 91,5 тис.

Окремо стоїть питання про військово-службовців, у яких під час лікування у зв’язку з пораненням виявляють хронічні вірусні гепатити, а також про забезпечення лікуванням тимчасово переміщених осіб. «Не варто забувати про місцеві бюджети, особливо щодо імунопрофілактики гепатиту. Важливою є і допомога, яка надається окремим категоріям хворих коштами Глобального фонду, Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, іншими неурядовими організаціями», — наголосила О. Голубовська.

Вкрай важливим є тестування широких верств населення на вірусні гепатити, бо доки людина не знає про свій статус, вона перебуває в групі ризику. МОЗ ініціювало процедуру позачергового перегляду національних стандартів лікування, які будуть відповідати сучасним світовим стандартам.

За матеріалами прес-служби МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я