В Україні обіцяють створити електронний реєстр листків непрацездатності

585

Фонд соціального страхування спільно з Міністерством соціальної політики та Міністерством охорони здоров’я працює над впровадженням електронного реєстру листків непрацездатності. Передбачається, що замість існуючої системи видачі лікарняних листків на бланках суворої звітності буде запроваджено елект­ронний реєстр. Він надаватиме лікарям, роботодавцям, застрахованим особам і пред­­с­тавникам Фонду соціального страхування (у межах повноважень) доступ до інформації про лікарняні листки.

Відповідно до проекту концепції нової системи лікар матиме можливість здійснити видачу електронного листка непрацездатності з будь-якого засобу інформатизації (комп’ютера, планшета, смартфона). Ідентифікація і доступ користувача до особистого кабінету в системі реєстру здійснюватиметься за аналогом роботи системи «Приват24». За словами директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Євгена Баженкова, відкриття листка непрацездатності відбуватиметься в режимі реального часу, саме за фактом встановлення лікарем тимчасової непрацездатності застрахованої особи. «У реєстрі відображатимуться час видачі листка непрацездатності, заклад охорони здоров’я і вид захворювання. Далі лікар ставить свій елект­ронний підпис, і лікарняний листок одразу фіксується в реєстрі. З цього моменту його може бачити і роботодавець, і відповідний спеціаліст Фонду соціального страхування України», — зазначив Є. Баженков.

За його словами, усі дані автоматично перевірятимуться на відповідність реєстру страхувальників, і в разі невідповідності даних документ не буде зареєстровано в системі. Це унеможливить видачу листка непрацездатності неіснуючим працівникам неіснуючих підприємств, обіг фальсифікованих і підроблених листків, а також відкриття листка непрацездатності одночасно в кількох закладах охорони здоров’я.

За матеріалами офіційного веб-сайту Фонду соціального страхування

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я