В Україні оновили медичні протипоказання для календаря профілактичних щеплень

947

Для гармонізації українського законодавства відповідно до рекомендацій Національної технічної групи експертів з питань імунізації, Мін’юст зареєстрував наказ 26 листопада, який містить оновлений перелік медичних протипоказань і застережень про здійснення профілактичної вакцинації населення.

Календар щеплень

До переліку не включили нові протипоказання, але внесли низку змін, які допоможуть лікарю надати якісні професійні послуги майбутньому пацієнтові.

Основні переваги

Переваги оновленого опису процедури щеплення:

  1. Здійснили детальний опис щеплення. Це полегшить лікарю можливість точно визначати абсолютні протипоказання і скорегувати (в разі необхідності) свої дії в тій чи іншій ситуації.
  2. Зробили класифікацію можливих алергенів, як компонентів вакцини (яєчний білок, дріжджі, желатин, лактоза і латекс), що можуть викликати відповідну реакцію.
  3. Для людей, які страждають від первинного імунодефіциту, зробили розподіл протипоказань за типами імунодефіциту. Окремо винесли поради щодо вакцинації людей, які проживають поруч з людиною, яка страждає іммуносупресією, імунодефіцитом.

Згідно оновленого переліку, рекомендується проводити щеплення вагітним жінкам (також і тим, хто тільки планує вагітність) від грипу протягом сезону грипу. Немовлят, які контактують з вагітними, можна прищепити ротавірусною вакциною також, як і інших дітей, які не мають таких контактів.

Крім того, приділили особливу увагу делікатній темі – вакцинації жінок під час лактації. Щеплення годуючим жінкам інактивованими вакцинами або вакцинами, що містять живий вірус, не впливають на безпеку матері або дитини, що знаходиться на грудному вигодовуванні.

Які протипоказання існують щодо профілактичних щеплень?

Протипоказання розділили за часом і за ступенем впливу. До абсолютних віднесли такі, при яких від вакцини людина може отримати більше шкоди, ніж користі для здоров’я. Зазначені протипоказання можуть бути постійними або тимчасовими.

До абсолютних протипоказань до вакцинації ставляться такі:

  • порушення імунітету;
  • анафілактичні реакції;
  • складні поствакцинальні реакції;
  • гострі хвороби, неврологічні порушення та інші.

На найпоширеніші запитання про вакцинацію на сайті МОЗ Украни відповідає експерт Федір Лапій.

Постійні протипоказання – залишаються незмінними протягом життя людини. Тимчасові – можуть зникнути з часом і носять тимчасовий характер лише в момент проведення щеплення.

Розглянуто і такий аспект, як вакцинація з пересторогою. В даному випадку рішення про здійснення процедури бере на себе лікар, враховуючи при цьому всі ризики і переваги для здоров’я пацієнта.

Джерело: МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я